Lenovo İki Yeni Tablet Tanıttı

Lenovo İki Yeni Tablet Tanıttı

Özelliklede bilgisayar üretimi konusunda dünyanın önde gelen şirketlerinden birisi olan Lenovo bu sefer farklı bir alanda farklı ürünler ile karşımıza çıktı. Mobil alanda da var olduğunu gösterebilmek adına MWC etkinliğinde düzenlediği bir toplantı ile yeni tabletlerini resmen duyurdu. Bununla birlikte tablet üreticilerine yeni ve dişli bir rakip doğmuş oldu.

Lenovo MWC etkinliğinde kullanıcılarına A1000 ve A3000 adında iki yeni tablet bilgisayar tanıttı. Lenovo bilindiği üzere bilgisayar üretimi özelliklede dizüstü bilgisayar üretiminde oldukça önemli ve saygın bir şirket olarak biliniyor. Bu tecrübe ve başarısını mobilite alana da taşımak isteyen Lenovo böylelikle yeni adımlarını atmış oldu. Dilerseniz Lenovo’nun bu iki yeni tabletine kısaca bir göz atalım.

Biri giriş seviyesi ve biri ileri düzey kullanıcılar için tasarlanmış iki yeni tablet ve üreticileri Lenovo. İlk olarak A1000 ismini taşıyan tablete göz atacak olursak; Bu cihaz giriş seviyesi kullanıcılar için biçilmiş kaftan, 7 inçlik ekranı biz kullanıcılarına 1024x600 çözünürlükte bir görüntü sağlıyor. 1.2 GHz gücünde çalışan işlemcisi ve 16 GB’lık depolama alanı ile giriş seviyesi kullanıcılar için oldukça uygun bir cihaz haline dönüşen Lenovo A1000’in ses konusunda da başarılı olduğunun altını çizelim.

Lenovo’nun bir diğer tablet modeli olan A3000 ise biraz daha gelişmiş ve profesyonel kullanıcılara hitap ediyor. Bununla birlikte cihazın donanımsal özelliklerinin bir diğer model olan A1000’e göre üstün olduğunu söylemek mümkün. 7 inçlik bir ekrana sahip olan A3000’in sahip olduğunu çözünürlük değeri 1024x600, dört çekirdekli bir işlemci kullanan A3000’in bu işlemcisi 1.2 GHz gücünde çalışıyor. Her iki cihazında Android 4.1.2 Jelly Bean işletim sistemi ile geldiğini söylemeden geçmeyelim.

Lenovo tanıttığı bu iki yeni tableti ile mobil alanda da varlığını sürdüreceğinin sinyalini de vermiş oldu. Bakalım ilerleyen günlerde Lenovo adına ne gibi duyurular bizi bekliyor, bekleyip göreceğiz.

Windows Blue Windows 8 Kullanıcılarına Ücretsiz Dağıtılabilir

YORUMLAR