Lenovo K6 Serisinden 3 Farklı Sınıf İçin Ürettiği Telefonlarını Tanıttı

Lenovo K6 Serisinden 3 Farklı Sınıf İçin Ürettiği Telefonlarını Tanıttı

IFA 2016’da bugün Lenovo K6, K6 Power ve K6 Note telefonlarını tanıttı. Telefonların ana teknik özellikleri çok az farklılık gösterse de tek ortak yanları metal kasaya sahip olmalarıydı.

Lenovo’nu üç farklı telefonu, teknik özellik olarak birbirinden çok fazla ayrılmıyorlar ancak yine de hitap ettikleri ihtiyaç sınıfları birbirlerinden farklı.

Lenovo K6 Teknik Özellikleri

Koyu gri, altın ve gümüş renklerle raflara yerleşmeye hazırlanan K6, Dolby Atmos ses sistemine sahip ve 1.4GHz octa-core Qualcomm Snapdragon 430 işlemci taşıyor. GPU olarak Adreno 505 yongaya sahip.

K6 5 inçlik Full HD ekranıyla oldukça ergonomik bir telefon. K6, 2GB RAM ve 16GB dahili depolama kapasitesi sunuyor. Arka kamerası 13MP olan cihaz ön tarafında 8MP lens barındırıyor.

Lenovo K6 Power Teknik Özellikleri

Kamera kapasiteleri K6 ile aynı olan bu cihaz, 2 farklı RAM seçeneği sunuyor. 2GB ve 3GB olan telefon, 16GB ve 32GB dahili depolama alanı seçeneklerine de sahip. Diğer yandan 4,000mAh bataryasıyla dayanıklılık sözü veriyor gibi. Diğer teknik özellikler K6 ile aynı.

Lenovo K6 Note Teknik Özellikleri

Lenovo K6 Note diğer kardeşlerinde boyut olarak oldukça farklı. 5.5 inçlik telefon büyük ekranına rağmen yine de Full HD seçeneğinden vazgeçmemiş. K6 Note 3GB ve 4GB seçeneklerini yanı sıra, sadece 32 GB dahili depolama alanı barındırıyor. Lenovo K6 Note’da 4.000 mAh bataryasıyla dikkat çekiyor.

Her 3 telefonda Eylül ayı içerisinde piyasada olacaklar ancak fiat etiketleri hakkında bir detay bulunmuyor. 

YORUMLAR