Lenovo Kol Saati Gibi Kullanılabilen Esnek Akıllı Telefonunu Tanıttı

Lenovo Kol Saati Gibi Kullanılabilen Esnek Akıllı Telefonunu Tanıttı

Akıllı telefon sektöründe üreticiler bize farklı ürünler sunabilmek ve kullanıcıların beğenisini kazanabilmek adına büyük bir çaba sarfediyorlar. Aslına bakılırsa senelerdir cep telefonlarında değişen tek şey daha güçlü işlemciler ve daha keskin görüntüler yakalayan kameralar. Bu tür donanımlar kullanım tecrübesini değiştirse de cep telefonlarının taşınabilirliğini, kullanış amacını geliştirebilecek fikirler çok nadir ortaya atılmakta. Bu nadir fikirlerden bir tanesi de Çinli elektronik cihaz üreticisi Lenovo'dan geldi.

Ülkemizde Lenovo Vibe P1 gibi başarılı telefonlarıyla tanıdığımız firma dün gece Moto Z, Moto Z Force ve Moto Mods gibi yeni akıllı telefonlarını ve aksesuarlarını tanıttığı etkinlikte prototip şeklindeki ilginç bir projesini de su yüzüne çıkardı. Lenovo'nun konsept olarak geliştirdiği bu akıllı telefon bir kol saati gibi kullanılabiliyor oluşuyla dikkat çekiyor. Daha önceden Samsung'un esnek bir telefon üzerinde çalıştığı ile ilgili söylentiler karşımıza çıkmıştı. Fakat ilk davranan Lenevo oldu ve bu esnek telefon konseptini bizlere sergiledi.

Lenovo'dan Peter Hortensius bu telefonun henüz piyasaya sürülecek yeterlilikte olmadığını da açıklıyor. Hortensius tam anlamıyla bükülebilen bir telefonu piyasaya sürebilmeleri için esnek bir bataryaya ve esnek bir anakarta ihtiyaç duyulduğunu sözlerine ekliyor.

Lenovo'nun Yeni Modelleri Phab Telefonlar Duyuruldu, İşte Fiyat ve Özellikleri

YORUMLAR