Lenovo, Motorola'yı Bünyesine Kattı

Lenovo, Motorola'yı Bünyesine Kattı

Bir süredir gerçekleşen görüşmelerin neticesinde mobil dünyanın ikonik isimlerinden olan Motorola resmi olarak Lenovo firmasının bünyesine katıldı. Satın alma işlemine dair görüşmelerin mazisi bu yılın Şubat ayına dek uzanıyordu. 2.91 milyon dolardan imzayı atan Motorola, artık Lenovo çatısı altında yer alacak ve üretim faaliyetlerine bu şekilde devam edecek.

Bu noktada açıklığa kavuşturmamız gereken bir nokta var; Lenovo, Motorola’yı satın alarak şirketin varlığını sonlandırmayı amaçlamıyor. Bir başka deyişle Motorola yine aynı isimle araştırma ve geliştirme projelerini yürütebilecek ve merkezi Chicago olarak kalmaya devam edecek.

Motorola’nın başkanı Rick Osterloh konuya ilişkin yaptığı açıklamada Motorola’nın ve dolayısıyla Moto ve DROID birimlerinin de varlığını sürdürmeye devam edeceğini teyit etti. Bu açıklama doğrultusunda Motorola kullanıcıları kullandıkları cihazlar için teknik destek almaya aynı şekilde devam edebilecek.

Google’ın Motorola’yı satmak istediğini açıklaması bir hayli dikkat çekmişti. İlk olarak Google 12.5 milyon dolar karşılığında Motorola’yı satın almış ve sadece şirketin sahip olduğu patentlerle ilgilendiğini belirtmişti. Anlaşılan o ki Google geliştirdiği cihazlarda kullanabileceği teknolojileri Motorola firmasından almak için böyle bir adım atmış. Satın alımın ardından Google hala patentlerin hakkını elinde bulunduruyor.

Devir işleminin Motorola’ya ne gibi bir getirisi veya götürüsü olacak zamanla göreceğiz. Siz de konuya ilişkin görüşlerinizi bizimle paylaşın.

Skype'ın Masaüstü İçin Yeni Sürümü Yayınlandı

YORUMLAR