Lenovo'nun Yeni Telefonu Çerçevesiz Olacak

Lenevo-çerçevesiz-telefon-1

Lenovo Başkan Yardımcısı Chang Cheng, yakın zaman sonra piyasaya sürülecek yeni amiral gemilerine dair ilk görseli yayınladı.

Ekran çerçeve oranı olarak, bugüne kadar piyasaya sürülen en iyi telefon olma unvanına şimdiden aday olan Lenovo’nun yeni amiral gemisinin, yüzde 95 ekran-çerçeve oranına sahip olacağı söylendi.

Lenevo-çerçevesiz-telefon

İlk olarak sosyal medya hesabı üzerinden Lenovo kullanıcılarına “Bir sonraki telefonumuzda hangi çerçeve oranı olacak: a) 80-84%, b) 85-89%, c) 90-94%, d) 95%” şeklinde bir soru yönelten Chan Cheng, yeterli cevabı almasının ardından yeni telefona dair ilk görselleri yayınladı. Weibo hesabı üzerinden ilk etapta telefonun sadece yan tarafını gösteren bir görsel paylaşan Cheng, sonrasında yan yana duran iki telefon görseli daha Lenovo hayranlarıyla buluşturdu.

Yayınlanan telefon görsellerinde dikkatleri %95 düzeyindeki ekran-çerçeve oranı çekti. Neredeyse çerçevesiz şekilde duran ve kullanıcıları sadece ekranla baş başa bırakan Lenovo’nun yeni telefonu beğeni toplarken, ikinci görselde yer alan çentikli tasarım ise birçok tepkiyle karşılandı.

Cheng’in görselleri paylaşmasından sonra bu tasarımların Vivo Apex gibi konsept tasarımlara ait olabileceği konuşulurken, birçok uzman telefonların Lenovo’nun yeni amiral gemisine işaret ettiğini söyledi.