Lenovo Phab 2 Google'ın Tango Projesiyle Birlikte Satışa Sunuldu

Lenovo Phab 2 Google'ın Tango Projesiyle Birlikte Satışa Sunuldu

Google'ın uzun bir süredir üzerinde çalıştığı arttırılmış gerçeklik projesi Tango, Lenovo'nun yeni telefonu Phab 2 ile piyasaya sunuldu. Lenovo Phab 2 ile arttırılmış gerçeklik teknolojini yaşarken telefonun performansı ile de hıza doyacaksınız.

Lenovo Phab 2'nin özellikleri:

Lenovo'nun yeni telefonu oldukça güçlü bir donanıma sahip. Phab 2, 6.4 inç büyüklüğünde ve 1440x2560 çözünürlüğünde bir ekranla birlikte satışa çıkarıldı. Telefonun ekranının dışında Lenovo Phab 2'de 4 GB RAM ve Snapdragon 652 işlemci bulunuyor. Fotoğraf çekmeyi sevenler için ise Lenovo yeni telefonuna 16 MP’lik bir ana kamera eklemiş. Eğer, ben genellikle özçekim yaparım diyorsanız, o zaman da 8 MP'lik ön kamera işinizi görebilir. Telefonun ana kamerası ile 4K kalitesinde çekim yapabiliyorsunuz. Çektiğiniz bu yüksek kalitedeki fotoğrafları ise telefonun 64 GB'lık dahili hafızasında saklayabilirsiniz. Telefonun fiziksel özellikleri ise oldukça beğenilecek. Lenovo Phab 2 metal bir kaplamaya sahip ve bu kaplama üzerinde parmak izi okuma sensörü bulunuyor.

Google Tango nedir?

Tango, Google'ın uzun bir süredir geliştirmek için uğraştığı arttırılmış gerçeklik projesidir. Bu proje ile birlikte akıllı telefonunuzu kullanarak arttırılmış gerçekliğe sahip oyunlar  oynayabilecek ve uygulamalar kullanabileceksiniz. Pokemon GO'nun çok ötesinde bir teknoloji olan Tango, evleri dekorasyon yapmanıza ve çeşitli ölçme işlemlerinize yardımcı olacak. Henüz Lenovo Phab 2 cihazı için ilk olarak yayınlanan Tango, 35 yeni uygulamasıyla birlikte kullanıma sunuldu. İlerleyen zamanlarda Lenovo tarzı diğer popüler markalarla da anlaşacak olan Google, bu anlaşmaları ile birlikte Tango'yu popüler hale getirmeye çalışacak.

Google Tango ile neler yapılabilir?

Google Tango ile yapabileceklerinizi aşağıdaki video ile öğrenebilirsiniz:

Lenovo Phab 2'nin fiyatı ne kadar?

Lenovo'nun Tango özelliğine sahip yeni telefonu 499 dolarlık bir fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Eğer bu cihazı almak istiyorsanız Lenovo'nun resmi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Lenovo Moto G4 Plus’ı Satışa Sundu! İşte Teknik Özellikleri ve Satış Fiyatı

Lenovo K6 Serisinden 3 Farklı Sınıf İçin Ürettiği Telefonlarını Tanıttı

YORUMLAR