Lenovo Vibe X3 Lite Çıkış Yaptı

Lenovo Vibe X3 Lite Çıkış Yaptı

Çinli üreticilerden Lenovo, hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz ay amiral gemisi sınıfı phableti Vibe X3 ile birlikte Vibe X3 Lite’i tanıtmış, Çin’de ön siparişe sunmuştu. Vibe X3’ün özelliklerinden biraz kırpılmış sürümü diyebileceğimiz Vibe X3 Lite, Avrupa ülkelerinde de satışa sunulmış durumda.

Farklı sınıflarda birçok modeller karşımıza çıkan üreticiler arasında olan Lenovo’nun Kasım ayı ortasında duyurduğu Vibe X3 Lite, 265 Euro fiyat etiketiyle birçok Avrupa ülkesinde satışa sunuldu. Fiyatının Çin’dekiyle aynı olması şaşırtıcı. Öte yandan telefonun Türkiye’ye gelip gelmeyeceği netlik kazanmamakla birlikte yüklü vergilerden dolayı fiyat tahmini yapmak oldukça güç.

Lenovo Vibe X3 Lite’in teknik özelliklerini hatırlatmak gerekirse; Telefonun 5.5 inç ekranı full HD çözünürlük sunuyor ve Corning Gorilla Glass 3 ile sağlamlaştırılmış. Kalbinde MediaTek’in 8 çekirdek 1.3GHz hızda çalışan 64-bit mimarili MT6753 işlemcisini taşıyor. 2GB RAM ile güçlendirilen telefonun arka yüzündeki kamera 16 megapiksel (Çin’den satın alırsanız 13 megapiksel) ve çif LED flaş, otomatik odaklama ve video kaydını destekliyor. Selfie kamerası 5 megapiksel.

Lenovo Vibe X3 ile aynı ses teknolojilerini taşıyan telefon günümüz bağlantı teknolojilerinin tümünü destekliyor. 4G LTE, 3G HSPA+, Bluetooth 4.1, GPS, AGPS ve microUSB 2.0’ın yanı sıra Hybrid Dual SIM (SIM slotlarından birini microSD olarak kullanabiliyorsunuz) desteğinin olduğunu belirtelim. Son olarak bataryadan bahsetmemiz gerekirse telefonun 3100 mAh gibi amiral gemisi sınıflarında dahi zor gördüğümüz batarya kapasitesi bulunuyor. Daha da güzeli batarya çıkarılabilir yapıda tasarlanmış.

Lenovo Vibe X3 Lite Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

YORUMLAR