Lenovo, Vodafone Park'ta Oyun Alanı Kurdu

Lenovo Game On

Beşiktaş JK ve Lenovo, dünyada bir ilki gerçekleştirerek, Vodafone Park’a oyun alanı kurma kararı aldı. Lenovo Game On adıyla hizmet verecek olan merkezde, çeşitli artırılmış gerçeklik oyunlarının oynanabileceği açıklandı.

Ünlü teknolojisi üreticisi Lenovo ve Beşiktaş JK arasında imzalanan anlaşmanın ardından hayata geçen yeni merkezle birlikte, her yaştan kişinin Vodafone Park’ta oyun deneyimi yaşayabileceği duyuruldu. Toplamda 1.000 metre kare alana kurulacak olan Lenovo Game On’un, hem güvenli hem de rahat bir oyun oynama şansı sunmasının yanı sıra Lenovo’nun Legion adını verdiği oyunlara yönelik oyun donanımlarıyla donatılacağı kaydedildi.

Bilgisayar ve mobil oyunlar üzerine yoğunlaşacak olan yeni merkezin 100 metrekarelik bir bölümünün ise Xbox’a ayrılacağı ifade edildi. 30TL ücret ile girilebilecek olan Lenovo Game On merkezinin içerisinde çok farklı deneyimler bulunacağının altı çizilirken, Fikret Orman ve Emre Hantaloğlu, konuyla ilgili görüşlerini belirttiler.

Lenovo Game On

Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Orman, “Bugün evimizde, Vodafone Park’ta, dünyanın önde gelen bilişim markalarından biri ile önemli bir yeniliğe imza atıyoruz. Artık konvansiyonel sporlar kadar önemli bir konuma gelen dijital oyunlar, Beşiktaş JK olarak da yakından takip ettiğimiz mecralar arasında. Sportif aktivitelerimizin yanında, bir yaşam merkezi olarak da konumlandırdığımız Vodafone Park, teknoloji alanındaki önemli ürünleriyle tüm dünyanın saygısını kazanan Lenovo markası ile özel bir tesise imza attık. Hem bugünün hem de geleceğin önemli trendlerinden biri olan dijital oyunlar segmentiyle, böyle bir tesisi Lenovo ile birlikte hayata geçirmiş olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ülkemiz spor tarihinin en özel müzelerinden birine, alışveriş ve yaşam mekanlarına ev sahipliği yapan Vodafone Park’ra, artık oyun tutkunları da kendiler için bir şeyler bulacak. Bu özel iş ortaklığında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Lenovo Türkiye Genel Müdürü Emre Hantaloğlu, “Hedeflerimizden biri de tüketicilerin yüksek performanslı ürünlerimizi test etmeleri ve bilgisayar başında geçirdikleri zamanı verimli şekilde kullanırken aynı zamanda oyuna ilgi duyanların kesintisiz oyun keyfi yaşamalarını sağlamak. Bu amaçla şehrin merkezinde, güvenlik ve teknoloji beklentisi yüksek olan ve yaşayan bir gaming alanını oyun severlere sunmak istedik. Türkiye’nin öncü spor kulüplerinden Beşiktaş ile işbirliği yapmaktan dolayı gururluyuz. Hedefimiz Lenovo Game On’a gelen ziyaretçilerin vakitlerini en keyifli şekilde geçirebilmeleri olacak. Bu noktada ziyaretçilerimiz üstün performanslı ürünlerimizle oyun oynayabilecekler, turnuvalara katılabilecekler ve birlikte keyifli vakitler geçirebilecekler. Lenovo olarak gaming pazarında çok büyük bir gelişme ve potansiyeli görüyoruz, Lenovo Game On ile birlikte bu alandaki hedeflerimizi ve vizyonumuzu bir üst noktaya taşımanın heyecanını yaşıyoruz.” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR