Lenovo, Yeni Amiral Gemisi Z5 Pro GT ile Samsung’u Yenecek

Lenovo, Yeni Amiral Gemisi Z5 Pro GT ile Samsung’u Yenecek

Lenovo, Qualcomm Snapdragon 855 yonga seti ile donatılan 12GB RAM’li yeni amiral gemisi Z5 Pro GT’yi Çin’de satışa sunmaya hazırlanıyor.

Aralık ayının sonunda tanıtılan Lenovo Z5 Pro GT, gerek donanım gerekse tasarımsal özellikleriyle dikkatleri üzerine çekmişti. Tamamen çerçevesiz bir ekrana sahip olan cihaz, kızaklı tasarımıyla son dönemin modasını takip ediyor.

Z5 Pro GT’nin arkasında 16MP + 24MP çift kamera sistemi yer alıyor. Ön tarafta ise 16 megapiksel çözünürlüğünde bir selfie kamerası bizleri karşılıyor. 

Qualcomm’un Snapdragon 855 işlemcisini kullanan ilk telefon olan Z5 Pro GT, 12GB RAM ve 512GB depolama alanı ile geliyor. 

lenovo z5 pro gt özellikleri ve fiyatı

MySmartPrice, telefonunun Çin’e özel olarak 29 Ocak’ta satışa sunulacağını bildirdi. Yukarda da belirttiğim gibi, Snapdragon 855 yonga setini kullanan ilk akıllı telefon olan Z5 Pro GT, bu alanda sektöre öncülük eden Samsung’un tacını elinden almış olacak.

Güney Koreli şirketin yeni amiral gemisi Samsung Galaxy S10, 20 Şubat’ta piyasaya sürülecek. Lenovo, Z5 Pro GT’nın satış tarihini bir ay ertelemediği veya Samsung kendi zaman çizelgesinin dışına çıkmadığı sürece -ki ikisi de muhtemel senaryolar değil- Lenovo bu yarıştan galip ayrılan taraf olacaktır.

29 Ocak'ta satışa sunulacak olan Lenovo Z5 Pro GT'nin fiyatı 12GB RAM versiyonu için 640 dolar, 6GB RAM versiyonu için ise 390 dolar olarak belirlendi.