Lenovo'dan 2 Yeni Android Telefon: VIBE X2 & VIBE Z2

Lenovo'dan 2 Yeni Android Telefon: VIBE X2 & VIBE Z2

Güçlü bilgisayarlar, büyük monitörler ve ilginç düzüstü bilgisayarlar haricinde ürettiği mobil cihazlarla Android kullanıcılarının da sevgisini kazanan Lenovo, dün yapılan Lenovo TAB S8 tanıtımından sonra iki yeni telefonun geleceğini müjdeledi. Modellerin adı VIBE X2 ve VIBE Z2. Her iki Model de oldukça ilginç ve kendilerine has özelliklere sahip. VIBE X2 tasarım ve aksesuar olarak daha çok şıklığa odaklanırken 64-bit olan VIBE Z2 oldukça güçlü bir selfie kamerasına sahip.

Lenovo VIBE X2
Bu model, piyasaya çıkan ürünler arasında ilk çok katmanlı tasarıma sahip olan telefon. Cihazı çevreleyen renkli katmanlar var ve elde tutuş hissiyatı da oldukça hoş. 4 farklı renkte satışa çıkacak olan VIBE X2'nin kırmızı, beyaz, altın ve koyu gri renkleri mevcut. Mediatek MT6595 8 çekirdekli bir işlemci, 5 inç 1080p ekran, 32 GB dahili bellek ve 13/5 megapiksel kameralar barındıran telefon, bu işlemciyi küresel anlamda kullanan ilk telefon ünvanına sahip olacak. 4x ARM Cortex-A17 ve 4x ARM Cortex-A7 işlemcilere sahip olan bu sistem oldukça üst seviyede bir performans sunacak. VIBE X2'nin arka kamerası, arkadan aydınlatmalı bir sisteme ve LED-flaşa sahip. Ön kameradaysa otomatik çekim özelliğiyle selfie yapmak daha da kolaylaşacak.

Telefonundan daha fazlasını talep edenler için VIBE Xtension isminde çıkacak olan aksesuarlar kullanabilecekler. Telefonu çevreleyen ek katmanlar sayesinde koruyucu kılıflar için de ekstra bir ücret ödemek zorunda kalmayacağınız gibi şıklıktan da ödün vermemiş olacaksınız. X2 Batarya kapağı size ekstra %75 batarya güvü sunarken X2 Hoparlörler size mikrofonlu ve hoparlörlü bir ses ünitesi sunuyor. VIBE X2'nin odak noktası kullanıcının kendini ifade etmesi üzerine kurulu. Özellikleri onu amiral gemisi durumuna sokmasa premiyum bir telefondan bahsetmemiz mümkün.

Lenovo VIBE Z2
Orta sınıfla premiyum arasında bir yerde duran bir başka model de Lenovo VIBE Z2. Şirket, bu telefonun mükemmel bir selfie cihazı olduğunu belirtiyor. Önde yer alan 8 megapiksel kameranın anti-distortion lensi var ve telefonla birlikte gelen kamera uygulamasının kullanışlı seçenekleri var. Butona basmaksızın yapılabilen çekimler ve hızlı açılan kamerası sayesinde selfie deneyimi daha da kaliteli bir duruma sokuluyor. Arka kısımda 13 megapiksel Sony Exmor BSI sensörlü kamerası bulunan cihazın optik görüntü sabitleyici özelliği de mevcut.

VIBE Z2'nin işlemcisi 64-bit Qualcomm Snapdragon. Dolayısıyla bu cihaz Lenovo'nun ilk 64-bit telefonu olacak. Şu an için şirketin amacı kullanıcılarına 64-bit Android L işletim sistemini sunabilmek. 32 GB dahili belleği bulunan bu telefon 4G-LTE ve çift SIM kartı desteğini de sunuyor. Buna ek olarak 3,000 mAh bataryası da cihazı gün boyu kullanmanızı sağlayacak kadar güçlü.

Lenovo VIBE X2 ve VIBE Z2'nin fiyatları sırasıyla 399 dolar ve 429 dolar olacak, ancak asıl merak edilen konu, ürünlerin global olarak satılıp satılmayacağı veya hangi bölgelerde satışa sunulacağı.

Apple iPhone 6 Lansmanı Tamindir Canlı Yayını

Yeni Selfie Telefonu Lumia 730 ile Tanışın

YORUMLAR