Lenovo'dan Kameraya Benzeyen Akıllı Telefon: Vibe Shot

Lenovo'dan Kameraya Benzeyen Akıllı Telefon: Vibe Shot

Barcelona'da gerçekleşen Mobile World Congress'de tanıttığı tabletler ile yetinmeyen Lenovo, 3 yeni ve farklı cihazın tanıtımı da yaptı. Yeni tanıtılan 3 cihazın 2'si Android akıllı telefon iken, üçüncüsü de bir cep projektörü.

Lenovo 3 farklı cihaz tanıtmasına rağmen bu cihazlardan en çok dikkat çeken Android akıllı telefon Vibe Shot oldu. Nedeni ise ilk gördüğünüzde kamera sanmanız. Arka tarafının yatay olarak tasarlandığı cihaz, arkadan bakıldığnda bir kameya yada fotoğraf makinesi görüntüsü veriyor. Fakat aslında bir akıllı telefon.

5 inç'lik Full HD ekrana sahip olan Vibe Shot, 7.3 mm inceliğiyle de dikkatleri çekiyor. Genel anlamda oldukça şık bir tasarıma sahip olan cihazın gövdesine baktığınızda üst segment bir telefon sanabilirsiniz.

16 megapiksel arka kamera ve 8 magapiksel ön kameraya sahip olan Vibe Shot, kaliteli fotoğraf çekimleri ile ön plana çıkacak gibi duruyor. Her iki kamerasının da farklı ve gelişmiş özelliklere sahip olması, Lenovo'nun neden Vibe Shot'ı fotoğraf makinelerine benzer şekilde tasarladığını açıklıyor.

Snapdragon işlemci ve 32 GB'lık depolama alanı bulunan Vibe Shot'a 128 GB'a kadar Micro SD kartta takılabiliyor. Android 5.0 ile birlikte gelecek olan Lenovo'nun yeni cihazı, Haziran ayından itibaren satışa sunulacak. Fakat Türkiye'de de haziran ayında satışa çıkmayabilir. 349 Dolar olarak açıklanan satış fiyatı bu özelliklere sahip olan bir cihaza göre oldukça ideal fakat ülkemizde daha yüksek değerlere satılacak.

Sony Xperia M4 Aqua Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

YORUMLAR