Lenovo'nun İnanılmaz Laptop Tasarımı

Lenovo'nun İnanılmaz Laptop Tasarımı

Laptopların katlanabildiği, telefonların kumaş gibi kolay şekil alabildiği şu sıralar, size heyecan verici bir yenilik daha var desek, ne dersiniz? Bu yeniliğin mühendisleri Lenovo'da aralıksız çalışmaya devam ediyor.

Bugün New York'ta düzenlenen bir organizasyonda şirket, kişisel bilgisayarların geleceği konusundaki düşüncesini esnek bir ekrana sahip bükülebilir bir dizüstü bilgisayar görüntüsüyle gösterdi. Görüntüdeki yeni tasarım dahili bir klavyenin yanı sıra, kolayca katlanabilen dokunmatik ekrana sahip olmasıyla birçoğumuzu oldukça heyecanlandırdı.

Bu konseptle, etkileşimin çoğu sesli komutlarla veya kalemle gerçekleşecek. Bununla birlikte "gelişmiş malzemeler" ve "yeni ekran teknolojileri" sağlanacağı düşünülüyor. Her ne kadar kıvrılabilen telefonları görmüş olsak da günlük hayatımızda esnek bir ekranımız maalesef yok. Günümüzde var olan fiziksel prototiplerin kalınlığı, bu tasarım örneğinden çok daha fazla. Bu tarz tasarımlara kalem eklemek, durumu biraz zorlayabiliyor.

Lenovo, bugün yaptığı tanıtım konuşması ve resmi Twitter hesabında yayınladığı bu tasarım için, "Katlanabilir bir bilgisayar? Belki birgün. Şimdilik sadece bir kavram." şeklinde konuştu.

Lenovo Moto E4 ve Moto E4 Plus Resmen Duyuruldu

HP, Asus ve Lenovo Snapdragon 835 İşlemcili Bilgisayarlar Üretiyor

YORUMLAR