Lenovo’nun Projektörlü Telefonu SmartCast ile Her Yer Telefona Dönüşebiliyor

Lenovo’nun Projektörlü Telefonu SmartCast ile Her Yer Telefona Dönüşebiliyor

Lenovo daha önce Samsung’un iki farklı prototipte denediği projektörle dokunmatik alan yaratma projesini daha kullanışlı bir hale getiriyor. Lenovo SmartCast teknolojisi her yüzeyi dokunmatik ekrana dönüştürüyor.

Dokunmatik ekranınızın her hangi bir sert zeminde kullanılabiliyor olması ilk Lenovo’nun aklına gelmedi. Samsung’da bundan önce böyle bir teknolojiyi çeşitli ürünlerinde kullanmaya çalışmış, ancak bu fikir çok rağbet görmemişti. Lenovo düzenlediği Tech World kongresinde, SmartCast adını verdiğini bir akıllı telefon modeline bu sistemi dahil edeceğini açıkladı.

Lenovo SmartCast dünyada bu teknolojiyi akıllı telefona sığdıran ilk üretici olacak. Telefonun üzerinde bulunan bir lazer projektör vasıtasıyla, ekranda ne varsa bir zemine yansıtılarak telefon bu zemin üzerinden kontrol edilebilecek. Bir yüzey modu seçeneğini uygulamalarının içerisinde bulunduracak olan Lenovo SmartCast akıllı telefon, bu seçenekle lazer projektörün hangi zemin üzerine yansıtılıyor olabileceğini bilecek ve ona göre ayarlarını kullanarak ekranda ne varsa buraya yansıtabilecek.

Telefon ekranındaki boyutlarından daha büyük bir alan kaplayabilecek olan tüm uygulamalar böylelikle rahatlıkla kullanılabilecek. İşte SmartCast demo videosu.

Lenovo ThinkPad 10 Tanıtıldı

Lenovo, MSI'ın Oyuncu Laptoplarıyla İlgileniyor

Lenovo'nun Yeni Vibe Serisi Sızdırıldı

YORUMLAR