Lenovo'nun Rekor Yükselişi

Lenovo'nun Rekor Yükselişi

Lenovo önemli bir büyümeyle PC sektöründe yüzde 19.4 pazar payına erişerek dikkatleri üzerine çekerken, bununla birlikte telefon sektöründe de kendini göstererek güçlü bir artış gösterdi. Lenovo'nun geçen yılla karşılaştırıldığında kazancını yüzde 23 arttırıp 214 milyon dolara erişmesi, pazar payı ve finansal performansı adına büyük bir dönüm noktası anlamı taşıyor.

Öte yandan Lenovo, ülkemizdeki etkinliğini de her geçen gün arttırmaktadır. Türkiye'nin de dahil olduğu Avrupa/Orta Doğu/Afrika (EMEA) bölgesinin bu çeyrekteki geliri ise 2.8 milyar dolara erişti ve bu da Lenovo'nun toplam gelirlerinin yüzde 27'sine tekabül etmekte. EMEA bölgesi, PC alanında rekor kırarak ilk defa notebook PC kategorisinde liderliğe yükselirken, taşınabilir cihaz gönderiminde de bir milyon cihazı geçmiş durumda. Bölgede birçok alanda fiyat/performans alternatifi oluşturan firmanın, yükselen grafiğini devam ettirmesi bekleniyor.

Lenovo CEO'su YuanqingYang son dönemdeki ciddi başarılar hakkında ; "PC sektöründeki etkinliğimiz, dünya genelinde tablet sektöründe ilk defa 3. sırada bulunmamız ve daha da önemlisi taşınabilir cihaz sektöründe 4. sırada olmamız sebebiyle bu çeyrek bizim için açık bir dönüm noktası olmuştur. Motorola ve IBM satışları da sonuçlanmasıyla daha çok büyüyeceğiz" diye konuştu.

Sadece Yazılımla Pili Daha Hızlı Şarj Etmek Mümkün

YORUMLAR