Lenovo'nun Zuk Edge Akıllı Telefonu Ortaya Çıktı

Lenovo'nun Zuk Edge Akıllı Telefonu Ortaya Çıktı

Son zamanlarda akıllı telefonlarda görmeye başladığımız bir furya var. Akıllı telefon üreticileri artık ekran boyunca çerçeveyi olabildiğince azaltmaya çalışıyorlar. Bunu daha önce Xiaomi Mi Mix ile gördük ve şimdi de Lenovo'nun alt markası Zuk'un, Zuk Edge modelinde benzer bir çerçeve ile ön plana çıkmaya çalışıyor. 

Aşağıda promo görüntüsünü gördüğümüz Zuk Edge, çerçevelerini mümkün olduğunca ince tutmaya çalışmış. Ancak telefonun üst kısmının nispeten daha kalın tutulduğunu ve alt kısımda da home tuşunun olduğu bölümün kalın olduğunu görüyoruz. 

Telefonun asıl önemli olan unsurlarına gelecek olursak, hoş görünen ve özellikleri oldukça iyi olan bir akıllı telefonla karşı karşıyayız. Ekranı 5.5 inç olan telefonda, 13 megapiksel arka kamera bulunuyor. Telefonun arkasına yerleştirilen bir kalp atış hızı izleyicisi ve önde ekranın altında parmak izi tarayıcı da var. Ayrıca 4/6 GB RAM'e sahip olacak telefonda, 64 GB dahili depolama alanı bulunacak. Zuk Edge, gücünü ise Snapdragon 821'den alacak.

Her şey fazlasıyla yeterli görünüyor değil mi? Fakat bu noktada size kötü bir haberimiz var. Zuk Edge şimdilik sadece Çin'de piyasaya sürülecek. Dış pazara açılıp açılmayacağı ise henüz bilinmiyor. 

Modüler Kameralı Lenovo Telefon Moto Z Türkiye’de!

Samsung'un Bilgisayar Bölümü Lenovo'ya Satılıyor

YORUMLAR