LG, 3. Çeyrekte 16.8 Milyon Akıllı Telefon Sattığını Açıkladı

LG, 3. Çeyrekte 16.8 Milyon Akıllı Telefon Sattığını Açıkladı

LG yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, 2014 yılının 3. çeyreğinde 16.8 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirmiş durumdalar.

Çok değil, bundan 2-3 yıl öncesine kadar akıllı telefonlar kullanıcılar tarafından aranan ürünler değildi. Bazı ürünler piyasa sürülmüş olsa da, satış rakamları düşük kalmaktaydı. İlerleyen dönemde ise özellikle Apple, Samsung ve Sony gibi firmaların yaptığı yatırımlar ile akıllı cihazlar popüleritesini giderek arttırmaya başladı. 2014 yılı ise tam anlamıyla akıllı telefonların altın yılı olmaya aday. Yakın zamanda LG ve Lenovo gibi firmaların da yeni ürünlerini pazara sürmesiyle birlikte bu durum kesinleşmişe benziyor.

Özellikle LG firmasının piyasa sürdüğü G serisi akıllı telefonların tüketiciler tarafından ciddi şekilde tutuluyor olması kesinlikle beklenmeyen bir durumdu. LG firmasının resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre firma 440 milyon dolar fazla karlılık göstermiş. Buna akıllı telefonların katkısı ise 163.16 milyon dolar civarında. Rakamlar gösteriyor ki, firma son 5 yılın en iyi çeyreğini geçirmiş durumda.

2014'ün 4. çeyreğinin başında olduğumuz düşünülürse, yıl sonu rakamlarının LG yatırımcılarının yüzünü güldüreceğine kesin gözüyle bakabiliriz.

Xiaomi Dünyanın En Büyük Üçüncü Akıllı Telefon Üreticisi Oldu

YORUMLAR