LG, 5 İnçlik Kırılmaz Esnek Ekran Panellerini SID 2013'te Tanıttı

Akıllı telefonlar kadar akıllı televizyonlarıyla da popüler olan LG yepyeni ekran teknolojisi esnek ekranlı ilk örneklerini resmen sundu. Kanada’nın Vancouver şehrinde gerçekleşen SID etkinliğinde tanıtılan 5 inçlik kırılmaz ve esnek OLED ekran yoğun ilgi

LG, 5 İnçlik Kırılmaz Esnek Ekran Panellerini SID 2013'te Tanıttı

Akıllı telefonlar kadar akıllı televizyonlarıyla da popüler olan LG yepyeni ekran teknolojisi esnek ekranlı ilk örneklerini resmen sundu. Kanada’nın Vancouver şehrinde gerçekleşen SID etkinliğinde tanıtılan 5 inçlik kırılmaz ve esnek OLED ekran yoğun ilgi çekti.

Display Week 2013 etkinliği kapsamında yerini alan LG, bu etkinlikte 55 inçlik OLED TV ile 5 inçlik plastik OLED panelleri tanıttı. Söz konusu panel TFT teknolojisini kullanıyor. Kıvrılabiliyor ve dış darbelere karşı da kendini koruyabiliyor.

OLED ekran teknolojisinde liderliği hedefleyen LG, WRGH OLED altyapısını kullanan akıllı televizyonlarıyla bu teknoloji alanının en büyüğü olmayı amaçlıyor.

Oxide TFT teknolojisini kullanan 5 inçlik ve 7 inçlik HD LCD panelleriyle etkinlikte dikkat çeken teknoloji devi aynı zamanda düşük enerji harcayan bir ürün de sunmuş bulunuyor. Söz konusu ekran panellerinin inceliğininse 1 milimetrelere kadar inebildiği belirtiliyor.

iPhone müşteri memnuniyeti düşüyor

YORUMLAR