LG, Akıllı Telefon ile Kontrol Edilen Akıllı Ampülleri Piyasaya Sürdü

LG, Akıllı Telefon ile Kontrol Edilen Akıllı Ampülleri Piyasaya Sürdü

LG, yeni üretilen akıllı ampüllerini Kore'de piyasaya sürdü. Android ve iOS cihazlarınıza bağlanarak, farklı ve etkileyici özellikler sunan akıllı ampüller bir çok kişinin beğenisini kazandı.

10W'lık LED ampüller evinizin ışıklandırmasını akıllı telefonlarınız üzerinden kontrol etmenizi sağlıyor. Ayrıca bu akıllı ampüller telefonunuz çaldığınız yanıp sönerek telefonunuzu duymasanız bile farketmenizi sağlıyor. Ampülün diğer özelliklerinden ve en yararlı olanlarından bir tanesi, evde olmasanız bile evdeymişiniz gibi göstermesidir. Belirli aralıklarda yanıp sönen ampül kötü amaçlı kişilere evde olmamanıza rağmen evdeymişiniz gibi gösterebiliyor.

Günde 5 saat kullanım ile 10 yıllık ömrü olacak şekilde hazırlanan ampüller piyasadaki tek akıllı ampül değil. Bazı firmalar ve Kickstarter projelerinde de akıllı ampül görebilirsiniz. Fakat bir teknoloji devi tarafından üretilen ilk akıllı ampül.

Şu an için sadece Kore'de piyasaya sürülen ampüllerin fiyatı 32 Dolar. Amerika ve diğer dünya ülkelerine ne zaman satışa sunulacağı hakkında ise LG'den herhangi bir açıklama gelmedi.

Belki de ilerleyen yıllarda evlerimizdeki yerini alacak olan akıllı ampüller hakkındaki görüşlerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Tamindir'in Logosu Çok Yakında Yenileniyor!

YORUMLAR