LG Artık Tablet Dünyasında Yok

LG Artık Tablet Dünyasında Yok

LG, sürpriz bir şekilde tablet bilgisayar araştırma ve geliştirmelerini arka plâna attığını ve tablet sektöründe daha fazla yer almayı düşünmediğini açıkladı.

Son günlerde tablet sektöründe oldukça hızlı ve kayda değer gelişmeler yaşanıyor. Microsoft’un Surface isimli yeni tabletini tanıtmasıyla birlikte bambaşka bir havaya bürünen hafta, LG tarafından yapılan havlu atma açıklamasıyla bambaşka bir havaya büründü. LG’nin önde gelen yöneticilerinden Ken Hong’un Bloomberg’e gönderdiği e-postaya ortaya çıkan karar, LG’nin artık tablet sektöründe olmayacağını ifade ediyordu. Açıklamaya göre LG, tablet geliştirmeye yönelik tüm çalışmalarına son verecek mobil alanda sadece akıllı telefonlara odaklanacak. Gelişmelerin Microsoft’un Surface’i ile aynı döneme denk gelmesi açısından konuyla ilgili görüşleri istenen LG yöneticisi Hong’a göre Microsoft Surface’in çıkması LG adına şu aşamada hiçbir şey ifade etmiyor.

Bildiğiniz üzere LG, Optimus Pad isimli çift çekirdekli Android Honeycomb işletim sistemine sahip ürünle öne çıkmıştı. Ancak Android yüklü tabletler açısından Samsung başta olmak birçok önemli şirketin öne çıkmasıyla LG’nin tablet pazarından alabildiği pay her geçen gün azalıyordu. Bununla birlikte LG, akıllı telefon alanında en çoksatış yapan dördüncü şirket konumunda.

YORUMLAR