LG'den Yapay Zekalı G7 ThinQ

Tek bir modelini farklı farklı isimlerle yeniden piyasa süren LG, yine yeni bir model çıkarmak yerine LG G7 ThinQ adında bir cihaz tanıttı. New York'ta gerçekleşen lansmanda özellikle kameraya ve yapay zeka özelliklerine vurgu yapıldığı söyleniyor.

Ekranda açılır-kapanır çentik tasarımıyla dikkat çeken G7 ThinQ'da 6.1 inç QHD+ ekran yer alıyor. Ekrandaki çentiği akıllı hale getiren LG, kullanıcılarına istendiği zaman çentiği kapatma ve tam çerçevesiz ekran şansı sunuyor. Ayrıca Snapdragon 845 yonga setinden gücünü alan model 4GB RAM ile performansını artırıyor. Google Asistan ile ortaklaşa çalışarak 32 ayrı komutu verebilen G7 ThinQ'da yer alan Boombox hoparlörün de bir hayli güçlü ses çıkarabildiği dile getiriliyor.

Arka tarafında iki ayrı 16MP'lik kameraya sahip olan cihazın ön tarafında ise geniş açı özelliğine sahip 8MP'lik kamera yer alıyor. Çeşitli yapay zeka özellikleriyle ön plana çıkan bu kameraları interaktif olarak kullanma şansı verilmiş durumda.

Son olarak IP68 sertifikasıyla su-toza dayanıklılık sağlayabilen cihazda her zevke uygun dört ayrı renk seçeneği yer alıyor. Yakın zamanda ABD içerisinde satışa sunulacak olan G7 ThinQ'nun ülkemize gelmesi de bekleniyor ancak; fiyat olarak henüz bir bilgi bulunmuyor.