LG, En Yeni OLED TV’lerini ve Nano Cell Display SUPER UHD TV’lerini Tanıttı

LG, En Yeni OLED TV’lerini ve Nano Cell Display SUPER UHD TV’lerini Tanıttı

LG Electronics Türkiye, Zorlu Center Cinemaximum sinemasında gerçekleştirdiği basın toplantısında 2017 OLED TV serisini ve Nano Cell Display SUPER UHD TV’lerini kullanıcıların beğenisine sundu. SIGNATURE OLED TV W7 modelinin sıradışı inovatif Picture-on-Wall tasarımı, Dolby Vision ve Dolby Atmos teknolojilerini barındıran üstün performansı ev sineması deneyiminde rakip tanımıyor.

LG’nin Nano Cell Display teknolojisi ile geliştirdiği SUPER UHD TV’lerindeki Dolby Vision, HDR 10 ve HLG formatlarının tamamını destekleyen Aktif HDR özelliği ve Harman/Kardon tasarımı ses teknolojisi TV izleme deneyimini LCD TV teknolojisinde en üst seviyeye taşıyor. Aynı zamanda tüm 2017 LG TV modellerinin sahip olduğu Smart TV özelliği geliştirilmiş  webOS 3.5 arayüzü ile daha hızlı, daha kolay ve daha akıllı bir Smart TV deneyimi sağlıyor.

Etkinlikte açılış konuşmasını gerçekleştiren LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Seong Hak KIM, “CES 2017’de sergilediğimiz en yeni ve göz alıcı LG 2017 OLED TV ürün ailesi ile görüntü teknolojilerindeki uzmanlık ve inovasyonumuzu tüm dünyaya sergilemekle birlikte, TV teknolojisindeki küresel  öncülüğümüzü sürdürüyoruz. Önceliğimiz tüketicilerimizin isteklerini en yüksek performansı gösteren ürünlerimizle karşılamak ve yenilenen ürün yelpazemizle oldukça hızlı bir şekilde değişim gösteren TV pazarında liderliğimizi sürdürmek” dedi.

LG Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Satış Direktörü Ergün Altay da etkinlikte, "Hayatı Güzelleştiren Yenilikler’ mottomuz doğrultusunda çıktığımız bu yolda ürünlerimizi geliştirmek ve kullanıcılara çok daha fazlasını sunabilmek bizler için önem taşıyor, şeklinde konuştu. “LG Türkiye olarak, 2013 yılından bu yana bizim için kilometre taşı olabilecek en yeni TV modellerimizi tüketiciyle buluşturma şansı yakaladık. Bunların içinde en çok beğeni ve ilgi göreni LG OLED TV’lerimiz oldu. LG olarak, bugün yenilenen ürün gamımızı sizlere tanıttığımız için mutluyuz. LG Türkiye olarak, kullanıcılarımızın hayatını güzelleştirmeye devam edeceğiz”  ifadelerini kullandı.

New York’taki CE Week’te gerçekleşen 12’inci Yıllık Elektronik TV Shootout Değerlendirmeleri sonucunda LG OLED TV, “Televizyonların Kralı” seçildi. Her yıl gerçekleştirilen etkinlikte, sektörde önde gelen televizyon üreticilerinin amiral gemisi televizyonları karşılaştırılarak en iyi ürünü ortaya çıkarılıyor. En iyi televizyonu seçmek için oy verenler toplam 9 kategoride siyahlık seviyesi, farkedilen kontrast, renklerin netliği, hareket çözünürlüğü gibi ana performans özelliklerini göz önünde bulunduruyorlar. 

LG OLED TV'nin Fiyatı Dudak Uçuklatıyor

LG webOS 3.5 Güncellemesi ile Gelen Yeni Özellikler

YORUMLAR