LG G Edge, Samsung Galaxy S6 Edge'in Yeni Rakibi Olacak

LG G Edge, Samsung Galaxy S6 Edge'in Yeni Rakibi Olacak

LG G Edge yeni tasarlanan bir LG akıllı telefon modeli olarak gündeme düştü. LG G Edge, kesinlikle rakip olarak Samsung Galaxy S6 Edge’i gözüne kestirmiş durumda.

LG rakip olarak Apple’ı kendisine hiçbir zaman rakip olarak seçmedi. LG’nin hedefindeki rakip hemşerisi olan Samsung’dan başkası değildi. LG’nin OLED ekran teknolojisi gerçekten çok üstün ve bu teknolojinin ne kadar etkileyici olabildiğini LG'den 1 mm'den İnce Duvara Yapıştırılabilen OLED TV haberimizle paylaşmıştık.

Elinde bu kadar büyük bir koz bulunduran LG, yumuşak ve dayanıklı OLED teknolojisiyle yeni bir akıllı telefon geliştirecek. Bu telefon şimdilik LG G Edge olarak adlandırılmış. Tasarımı aynı Samsung Galaxy S6 Edge gibi olsa da OLED ekranı son derece büyük farklılıklar içerecek. Ekranı daha büyük olacak ve kenarları tüm çerceveyi çepeçevre kaplayabilecek.

LG sadece mobil telefonlarında değil OLED ekran taşıması mümkün olan tüm cihazları için Edge adını kullanmaya kararlı. Bu isimle birkaç patent almış bile. Zaten Flex serisinde eğimli ekranları başarıyla kullanabilen LG’nin Samsung’u alt etmek için yapmayacağı yok gibi görünüyor. LG G Edge'i 2015 yılında görmemiz pek mümkün değil. Ancak 2016'da mutlaka tanışacağız.

LG 4K Ultra HD TV Reklamı

LG Mühendisi Ağzından 8K Çözünürlükte Bir iMac Geleceğini Kaçırdı

 

YORUMLAR