LG G3, Android Lollipop Güncellemesini İlk Alan Modellerden Olacak

Google'ın yeni nesil Nexus cihazlarının Android 5.0 Lollipop güncellemesini alacak ilk modellerden olacağı bilinse de, LG'nin de bu haftadan itibaren yeni işletim sistemi güncellemesine geçeceği belli oldu. LG geçtiğimiz hafta sonu Polonya'daki LG G3 kul

LG G3, Android Lollipop Güncellemesini İlk Alan Modellerden Olacak

Google'ın yeni nesil Nexus cihazlarının Android 5.0 Lollipop güncellemesini alacak ilk modellerden olacağı bilinse de, LG'nin de bu haftadan itibaren yeni işletim sistemi güncellemesine geçeceği belli oldu. LG geçtiğimiz hafta sonu Polonya'daki LG G3 kullanıcılarının yeni işletim sistemini ilk indirenlerden olacağını açıkladı.

Google geçtiğimiz haftalarda HTC Nexus 9 tabletin ve Motorola Nexus 6'nın Android 5.0 Lollipop ile beraber piyasaya çıkacağını belirtmişti. Ancak diğer cihazların güncellemeyi önceden alacağına dair hiçbir söylenti yoktu, hatta çoğu akıllı telefon üreticisi Android 5.0 Lollipop'un ne zaman kendi telefon modellerine geleceğinden bahsetmemişti. Tek bilinen markalar şu ana kadar Nexus, geçen haftaya göre HTC One M8 ve söylentilere göre Samsung'un yeni akıllı telefon modelleriydi. Sony ile birlikte LG de bahsi hiç geçmeyen üreticiler arasında sessizliğini korumuştu.

LG G3'e gelecek Android 5.0 Lollipop güncellemesinin şimdilik sadece Polonya'da çıkacak olması bir yana, LG'nin diğer akıllı telefonlarının ne durumda olduğu hala bilinmiyor. LG G2 kullanıcıları hala Android 5'e ne zaman geçileceğini merak ederken diğer ülkelerdeki G3 kullanıcıları da aynı dertten muzdarip. LG'nin ise konu hakkında hala resmi bir açıklaması yok.

Android Lollipop bildiğimiz üzere yeni tasarımı, güncellenmiş notifikasyon sistemi ve güçlendirilmiş güvenlik özellikleriyle geliyor. İşletim sisteminin yeni tasarımı birçok eleştiriye açık bir yapı sergilerken güncellemeyle birlikte gelecek animasyonlar da kullanıcılar arasında oldukça olumlu dönütler almış durumda.

Android 5.0 Lollipop güncellemesinin hangi akıllı cihazlara geleceğini merak ediyorsanız aşağıdaki haberimiz güncelliğini koruyarak şu ana kadar açıklanmış marka ve modellere değiniyor:

Android 5.0 Lollipop Hangi Akıllı Telefon Modellerinde Bulunacak?

Google Nexus 6 İncelemesi

YORUMLAR