LG G3'ün Android 5.0 Lollipop Güncellemesinin Detayları

LG G3'ün Android 5.0 Lollipop Güncellemesinin Detayları

Google’ın Android 5.0 Lollipop’un kaynak kodlarını paylaşmasıyla çalışmalara başlayan LG, akıllı telefonu LG G3’ü Android 5.0 Lollipop’a kavuşturdu.

Google’ın, geçtiğimiz günlerde Android 5.0 Lollipop’un kaynak kodlarını Android Açık Kaynak Projesi’ne göndermesiyle birlikte, akıllı telefon üreticileri de ürünlerini güncellemek için harekete geçti.

Burada yer alan haberimizde HTC’nin akıllı telefonları One (M8) ve One (M7) için Android Lollipop’a 90 gün içinde geçiş yapacağını duyurduğunu aktarmıştık. Yeni bir haber de LG’den geldi. Gelen bilgilere göre LG, G3 modelini Android 5.0’a güncellemek için çalışmalarını hızla sürdürüyor. LG Belçika ve LG Hollanda’nın da onayladığı güncelleme çalışması için sızıntılar da ortaya çıkmış oldu.

Resimde gördüğünüz gibi Android 5.0 Lollipop’un bildirim arayüzü, LG G3 arayüzüyle birlikte çok uyumlu bir birliktelik oluşturmuş durumda. Ayrıca, güncellemeyle birlikte LG’nin sağlık uygulaması Health’te de geliştirmeler yapılacak ve G Watch R için yeni işlevler sunulacak.

LG’nin Avrupa kaynağından gelen bilgiler, LG G3’ün 2014 bitmeden 5.0 Lollipop güncellemesini alacağı yönde. Eğer bilgiler doğruysa, Nexus serisinden sonra Lollipop güncellemesini ilk alan telefonlardan biri LG G3 olacak.

Google Nexus Modellerine Android 5 Güncellemesi Ertelendi

YORUMLAR