LG G4 Fiyatı ile Samsung Galaxy S6'nın Bileğini Bükecek

LG G4 Fiyatı ile Samsung Galaxy S6'nın Bileğini Bükecek

Güney Kore'nin teknoloji devi LG yeni tanıttığı amiral gemisi LG G4 ile performans olarak olmasa da fiyat olarak rakiplerinin karşısında avantaj kazanacağa benziyor. Hatırlanacağı üzere LG G4 geçtiğimiz haftalarda tanıtılmıştı. LG G4'ün ilk bakışta öne çıkan özellikleri deri kılıfı ve şık tasarımı ile yüksek kalite sunan kamerasıydı. LG G4'ün tanıtılmasının ardından telefon için yapılan incelemeler de su yüzüne çıkmaya başlamıştı. LG G4'ün ilk benchmark puanları bu amiral gemisinin Samsung Galaxy S6 gibi rakiplerinin gerisinde kaldığını gösteriyordu.

LG G4'ün 6 çekirdekli Snapdragon 808 işlemciye sahip olması nedeniyle bu performans farklı doğal bir sonuçtu. Samsung ise S6'da 8 çekirdekli Exynos 7420 işlemci kullanılıyordu. Bu durumun bir sonucu olarak LG G4'ün fiyatı daha düşük bir seviyede olacaktı. LG'nin geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla da Türkiye'deki LG G4 fiyatı kesinlik kazanmıştı. Bu bilgilere göre LG G4 2399 TL fiyat etiketiyle ülkemizde satışa çıkacak.

Samsung Galaxy S6 ise 2499 TL fiyat etiketine sahip. Aradaki fark şu an için az olsa da Samsung Galaxy S6'nın LG G4'ten daha uzun süredir piyasada olduğunu belirtmekte fayda var. LG, LG G3'te agresif bir fiyat politikası izlemişti ve bu telefonu oldukça makul fiyatlara satmıştı. Eğer LG G4'te de aynı politika izlenirse önümüzdeki aylarda LG G4'ü 2000 TL limitinin altına düşen bir fiyat aralığında görebileceğiz. Bu da LG G4'ü rakiplerinin bir adım önüne taşıyabilecek.

LG G4 ve LG G3 Karşılaştırması

LG G4’ün İlk Bakışta Dikkati Çeken 5 Özelliği

LG G4 Bir Samsung Galaxy S6 Serisi Alternatifi Olabilir mi?

YORUMLAR