LG, G4 için Android 6.0 Marshmallow Güncelleme Tarihini Açıkladı

LG, G4 için Android 6.0 Marshmallow Güncelleme Tarihini Açıkladı

Google yakın zaman içerisinde tanıttığı yeni Android versiyonu Android 6.0 Marshmallow için firmalar yarışa girmiş durumdayken, LG amiral gemisi G4 için önümüzdeki hafta Android 6.0 güncellemesinin açıklanacağını remsi olarak duyurdu.

Google'ın Nexus cihazları yeni Android sürümlerini çıkışı itibariyle hemen aldığı için bu yarışın dışında tutarsak, LG firması G4 sahibi olan müşterilerini Android 6.0 ile buluşturan ilk firma olacak. LG diğer cihazları için de Android 6.0 güncellemesi getirecek olmasına rağmen, ilk olarak G4 sahipleri bu güncellemeyi alacak.

LG G4 Android 6.0 Marshmallow güncellemesi ilk olarak Polonya'da önümüzdeki haftadan itibaren başlayacak Avrupa, Asya ve Dünya geneli olarak gittikçe yayılacak. Fakat haftaya Polonya'daki G4 sahipleri Android 6.0 indirebiliyorken Türkiye'de indirilebilecek mi henüz kesin değil. Bununla birlikte Android 6.0 Marshmallow için final sürümünü vermeyeceği için gelecek olan ilk güncelleme Polonya'da sınırlı sayıda kullanıcı ile denenerek sonrasında final sürüm tüm dünya geneline yayılmaya başlayacaktır. Elini bu konuda çabuk tutan LG'nin G4 için kısa süre içerisinde Android 6.0 güncellemesini tamamlayacağını düşünüyorum.

LG'nin bu denli hızlı güncelleme sunmasının en büyük sebebi ise Google ile birlikte çalışıyor olması elbette. Piyasadaki rakiplerinden bir adım öne çıkmayan başaran LG, Google ile birlikte çalışarak Android sürümlerini Samsung, HTC, Asus ve benzeri güçlü markalardan önce sunma şansına sahip oluyor.

Android 6.0 Marshmallow ve LG G4 hakkındkai görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR