LG G4, Seri Selfie Çekiminde Guinness Dünya Rekorunu Kırdı

LG G4, Seri Selfie Çekiminde Guinness Dünya Rekorunu Kırdı

LG'nin piyasaya yeni sümüş olduğu amiral gemisi LG G4 model akıllı telefonu bir rekora imza attı. HenüZ yeni çıkmasına rağmen seri selfie çekiminde Guinness Dünya Rekoru'nu kırmayı başaran G4'e olan ilgi gittikçe artıyor.

Şu an akıllı telefon pazarındaki en iyi cihazlardan bir tanesi olan LG G4, daha önce 2 saatte çekilen seri 531 selfie ile rekoru elinde bulunduran Galaxy A3 ve A5 cihazlarından rekoru aldı. 2 saatlik sürede 746 selfie çekilen G4, performansıyla da katılanları kendine hayran bıraktı.

Yaklaşık olarak 10 saniyede bir selfie çekimine denk gelen rekor artık LG G4'te ve bakalım Samsung, Apple, HTC ya da diğer firmalar rekoru kırmaya çalışacaklar mı?

Maksika'nın başkenti Mexico City'de LG'nin düzenlediği etkinliğe katılan 2500 kişi, LG G4'ün rekoru kırmayı sağlamasında başrol oyuncusu oldular. Tarihi Chapultepecc Kalesi'nde gerçekleştirilen organizyon ile birlikte 2 saatte 746 selfie çeken LG G4, Dünyanın en uzun süre selfie çeken telefonu ünvanına kavuştu.

Belki bu haber bazı kişiler için çok anlamsız gelecek olmasına rağmen, LG'nin G4 için yaptığı çalışmalardan bir tanesi gözüyle bakılması ve sonuç olarak bir rekor kırılması değinilmesi gereken noktalar.

2 saatlik süre sonunda hala bataryası bitmeyen hatta epey kalan LG G4 ile selfie çekimlerine devam edilecekti fakat çekilebilecek kimse kalmadığı için etkinlik sona erdirildi. Şarj konusunda da kullanıcıları sevindiren G4, şu an piyasada çok tutulan iPhone 6, iPhone 6 Plus, Samsung S6, Samsung S6 Edge ve HTC M9 gibi mobil cihazların en büyük rakiplerinden bir tanesi.

LG G4 hakkındaki görüşlerinizi bizimle yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Google, Dünyanın En Büyük Haber Havuzu NewsLab'ı Hizmete Aldı

YORUMLAR