LG G4, SnapDragon 810 İşlemci ve 16 Megapiksellik Kamerayla Gelecek

LG'nin yeni akıllı telefonu G4'e ait ilk teknik detaylar sızmaya başladı.

LG G4, SnapDragon 810 İşlemci ve 16 Megapiksellik Kamerayla Gelecek

Geçtiğimiz iki yılda tasarladıkları modellerle akıllı telefon pazarında yerini gitgide sağlamlaştıran LG, G serisi amiral gemisi akıllı telefonun yenisini yakında satışa çıkaracak. Yine G ailesinin üyesi olacak yeni telefon LG G4 olarak isimlendirilecek. Kullanıcıların beklentisinin yüksek olduğu LG G4 hakkında ilk teknik bilgiler gelmeye başladı.

LG G4’ün teknik özelliklerinin her ne kadar Barselona’da düzenlenecek olan Dünya Mobil Kongresi 2015’te açıklanması beklense de, sızıntılar yaşanmaya başladı. Genelde üretim yapılan fabrikalardaki çalışanlara dayandırılan habere göre, yeni LG telefonu 16 Megapiksel arka kamera ve SnapDragon 810 işlemcisiyle birlikte gelecek. Hatırlanacağı üzere güncel model olan LG G3’te 13 Megapiksellik bir kamera bulunuyor. LG G4’te ise yeni bir sensörün kullanılacağı belirtiliyor. İşlemci tarafındaysa QualComm SnapDragon 810’un gelmesi performans olarak piyasadaki diğer yeni modellerden aşağı kalmayacağını gösteriyor, zira Samsung da bu işlemciyi üst seviye modellerinde kullanıyor.

Mayıs ayında yapılacak olan WMC 2015’te tanıtımı beklenen LG G4’ün aynı zamanda 3 GB RAM ile geleceği de düşünülüyor, zira 3 GB RAM diğer firmaların üst seviye modellerinde tercih ediliyor. Android 5'in yazılım tarafında bulunması beklenen akıllı telefon giyilebilir cihaz desteği de sunacak.

Parçaları Değişebilen Telefon Project Ara Ufukta Göründü

YORUMLAR