LG G4'ten Rakiplerini Kıskandıracak Özellik

LG G4'ten Rakiplerini Kıskandıracak Özellik

LG’nin en önemli rakipleri HTC ve Samsung Android pazarına çıktılar. Öte yandan LG firması LG G4 ile Nisan sonunda pazara girerek yarışa dahil olacak. Ancak LG G4’ün öyle bir özelliği var ki ne Samsung Galaxy S6 ne de HTC One M9, bu yeni ürünün eline su dökebilir.  LG G4 için haberler gittikçe sıcak bir hal almaya başladı. LG G4'ün 5.5 İnç'lik Ekranı Tanıtıldı haberimizde sizlere yeni amiral gemisi hakkında biraz fikir vermiştik. Nisan ayının sonunda tüketiciyle buluşmaya hazırlanan LG G4 ekranı sadece bu teknik özelliklerden oluşmuyor. Bu özellikleri onu Android akıllı cihazlar piyasasında eşsiz de kılıyor.

Ne HTC One M9 ne de Samsung Galaxy S6 serisi şimdiye kadar böyle bir ekran tasarlamadı ya da yapmadı. QHD ekranların renk paletinin standart renk sayısı LG G4 ile yüzde 120 artmış olarak piyasaya çıkacak. Bu şu anlama geliyor Samsung ya da HTC’de görüntülediğiniz bir resim ya da fotoğraf LG G4’te yüzde 120 daha net ve daha canlı renklerde görünecek.

Durun sadece bu değil… LG G4 ekran ayarları kontrast ve parlaklık ince ayarlarında da yüzde 50 daha fazla karşıtlık ayarı yapma şansı verebiliyor. Ekran parlaklığını yüzde 30 artırsanız bile pilden hiçbir güç harcamıyorsunuz. 1440 x 2560 çözünürlüğü olan LG G4 ekranının PPI değeri 538 olarak açıklanmıştı. Piyasadaki diğer QHD LCD ekranlar ile karşılaştırıldığında LG G4 bu noktada da öne çıkıyor.

2015 yılına kadar hiçbir akıllı telefon bu standartlarda görüntü kalitesi sunmamıştı. LG G4 Nisan ayında rekabetin yönünü değiştirebilecekmiş gibi görünüyor.

 LG G4 Nisan Ayında Gelebilir

LG G4'ün Ekranı Çok İddialı Geliyor

YORUMLAR