LG G4'ün 5.5 İnç'lik Ekranı Tanıtıldı

LG, 28 Nisan'da tanıtacağı yeni amiral gemisinde kullanacağı 5.5 inç'lik QHD LCD ekranın tanıtımı yaptı. Seir üretime başlayacağını duyuran firma, G4'ü de yakın zamanda tanıtacak.

LG G4'ün 5.5 İnç'lik Ekranı Tanıtıldı

LG, 28 Nisan 2015'te Dünyanın en büyük metropollerinde gerçekleştireceği yeni amiral gemisi lansmanından önce 5.5 inç'lik yeni QHD ekranını tanıttı. G4 üzerinde kullanılması beklenen yeni ekran sahip olduğu çözünürlük ve kalite değerleri ile birlikte oldukça güzel duruyor.

LG firması çıkartacağı yeni amiral gemisi için henüz G4 adını resmi olarak kullanmamasına rağmen, neredeyse tüm Dünya cihazın G4 olarak geleceğini tahmin ediyor. Yeni üretilen 5.5 inç'lik ekranında G4 üzerinde kullanılacağını göreceğiz fakat LG resmi olarak duyurmadığı için kesin olarak söyleyemiyoruz.

LG firması yaptığı açıklama 5.5 inç'lik ekran paneli üretimine başladığını ve bu ekrandan çok fazla üretileceğini duyurdu. Görüntü teknolojilerinde Dünya liderliğini sürdüren LG'nin çıkardığı yeni 5.5 inç'lik ekran, akıllı telefonlar için üretilecek. 5.5 in'lik QHD LCD ekran olma özelliğini taşıyan yeni ürün, yüksek parlaklık ve dokunma hassasiyeti de sunuyor.

1440 x 2560 çözünürlüğü olan ekranın PPI değeri 538. Piyasadaki diğer QHD LCD ekranlar ile karşılaştırıldığında hemen bir adım öne çıkan yeni ekranın en büyük iki özelliği sunmuş olduğu kontrast, parlaklık ve dokunuş hassasiyeti.

Her ne kadar resmileşmemesine rağmen LG'nin yeni 5.5 inç'lik ekranı gelecek olan amiral gemisinde kullanılacak gibi duruyor. G4 ismi de resmileşmedi fakat LG'nin farklı bir strateji uygulayarak cihaza farklı bir isim vereceğini düşünmüyorum. Şimdiden pek çok kişi internet üzerinde G4 olarak arama yapmaya başladı bile. Yeni amiral gemisinin teknik özellikleri de internete sızmadığı için hem isminin hem de bu ekranın kullanılıp kullanılmayacağı hakkında kesin konuşamıyoruz fakat yakın gelecekte tüm detayları öğrenerek sizler ile paylaşacağız.

Microsoft'un 1 Nisan Şakası Gerçek Oldu!

YORUMLAR