LG, G5'in Bataryasını Küçültmüş

LG, G5'in Bataryasını Küçültmüş

LG'nin merakla beklenen yeni telefonu G5’in tanıtımına saatler kaldı. Dev teknoloji şirketi amiral gemisi telefonunu tanıtmadan tüm özelliklerini belli oldu bile. LG, G5 ismini taşıyan yeni telefonunda G serisinin en düşük bataryasını kullanacak.

LG'nin tasarımıyla ve sızdırılan teknik özellikleriyle birlikte pazara oldukça sert bir giriş yapacak olan telefonu G5'in bataryası kullanıcılarını üzecek gibi görünüyor. Popüler sızıntılardan sorumlu @evleaks tarafından paylaşılan bir tweet ile birlikte LG G5'te 2800 mAh'lik bir batarya olacağı kesinleşti diyebiliriz. LG'nin diğer serilerine oranla batarya miktarını neden G5'te düşürdüğü bilinmiyor. Hatırlarsanız G4, G3 ve G2’de 3000 mAh boyutunda büyük bir batarya bulunuyordu.

LG G5'in bataryası dışında çift kameradan oluşan arka kısmı da oldukça fazla dikkat çekiyor. Çift kamera ile oldukça kaliteli fotoğraf çekmeyi hedefleyen LG, 5.6 inç'lik bir ekran boyutuna da sahip olacak.

LG'nin başta G5 olmak üzere diğer yeni cihazlarını tanıtacağı etkinlik resmi olarak 22 Şubat 2016 tarihinde başlayacak. Mobil Dünya Kongresi boyunca tüm yeni haberleri ve amiral gemisi telefonlarla ilgili merak ettiklerinizi Tamindir'i takip ederek anında öğrenebilirsiniz!

MWC 2016 Mobil Dünya Kongresi'nde Karşımıza Çıkacak Cihazların Listesi

LG G5'in Ses Kalitesi Bang & Olufsen Markasıyla Garanti Altında Olacak

YORUMLAR