LG G5 Benchmark Sonuçlarında Samsung Galaxy S7'yi Devirdi!

LG G5 Benchmark Sonuçlarında Samsung Galaxy S7'yi Devirdi!

Hatırlanacağı üzere Samsung Galaxy S7 ve LG G5 geçtiğimiz pazar günü Barselona'da gerçekleştirilen Mobile World Congress 2016 etkinliğinde düzenlenen özel panellerde resmi olarak tanıtılmışlardı. Her iki amiral gemisi de göz kamaştıran özelliklere sahiplerdi. Bu akıllı telefonlar ortaya çıktıktan sonra nasıl bir performans sergileyecekleri merak konusuydu. İşte bu merakı gidermek amacıyla ilk benchmark sonuçları yayınlanmaya başladı. 

Bilindiği üzere Samsung Galaxy S7, 2 farklı işlemci modeline sahip farklı versiyonlarla piyasaya sürülecek. Bu işlemcilerden biri Qualcomm'un üretmiş olduğu 4 çekirdekli 2.15 GHZ hızında çalışan Snapdragon 820 işlemci. Diğeri ise Samsung'un kendi geliştirdiği 8 çekirdekli 2.3 GHZ hızında çalışan Exynos 8890 işlemci. Qualcomm Snapdragon 820 yeni duyurulan amiral gemilerinde tercih edilen ve önümüzdeki dönemde çıkacak yeni akıllı telefonlarda da kullanılacak bir işlemci. LG, G5'te de bu işlemciyi kullanmayı tercih etmiş.

Kağıt üzerinde iki işlemciye bakıldığında Samsung Galaxy S7'de kullanılan Exynos 8890'nın Qualcomm Snapdragon 820'den daha güçlü olduğu varsayılabilir. Fakat AnTuTu benchmark yazılımında ve farklı benchmark araçlarında alınan sonuçlar bu varsayımı doğrulamıyor:

Yapılan 3 farklı testte Samsung Galaxy S7sadece Vellamo Browser üzerinde rakiplerini geçmeyi başarmış. Fakat Samsung Galaxy S7'in Galaxy Note 5'e göre gözle görülür bir performans artışı yakaladığı bir gerçek. LG G5 yine de 2 farklı testte Exynos 8890 kullanan Samsung Galaxy S7'yi geçmeyi başarmış.

AnTuTu Benchmark uygulamasını kullanarak siz de mobil cihazınızın performansını değerlendirebilirsiniz:

İşte Devlerin Savaşı, LG G5 ve Samsung Galaxy S7 Karşılaştırması

YORUMLAR