LG G5 Lansmanında Tanıtılan Diğer Ürünler

LG G5 Lansmanında Tanıtılan Diğer Ürünler

MWC 2016 kapsamında gerçekleştirilen LG lansmanında şirketin yeni amiral gemisi G5 dışında birçok ürün tanıtıldı."LG Friends" adı altında tanıtılan cihazlar, G5 için yardımcı cihazlar olarak da adlandırılabilir. Bu cihazlara yakından bakalım:

360 Cam

Adından da anlaşıldığı gibi bu kamera 360 derece görüş açısı ile video kaydı yapabiliyor. Üzerinde bulunan 1200 mAh batarya ve 13 Megapiksellik kamera ile çok uzun süreli olmasa da size 360 derece video kaydı yapabilme olanağı sağlıyor. Aynı zamanda bu kamera 4 GB depolama alanına ve 2K çözünürlüğünde video kayıt özelliğine sahip. LG 360 Cam ile yaptığınız kayıtları Google Street View ve Youtube'a doğrudan yükleyebiliyorsunuz.

360 VR

Google Cardboard ve Samsung Gear VR gibi olacak. G5 ile çalışacak olan bu VR ile 360 Cam üzerinden çekilmiş videolar izlenebilecek.

Rolling Bot

İlk bakışta Star Wars temalı BB8'i andıran yuvarlak hareketli bir kamera. 8 Megapiksellik sensöre sahip olan bu cihaz, G5 ile Wifi üzerinden bağlantı kurarak görüntüyü telefona aktarıyor ve tabi ki yine sadece G5 ile kontrol edilebiliyor.

Smart Controller

LG ve drone sektörünün önemli firmalarından olan Parrot iş birliği ile üretilen bu kontrolcü sayesinde bağlantı kurduğunuz drone'ları G5 üzerinden yönetebiliyorsunuz. Aynı zamanda bu cihaz sayesinde drone'dan gelen görüntü ile canlı yayın yapma şansınız da var.

Tone Platinum

Bluetooth ile çalışan dünyanın ilk aptX HD teknolojisini kullanan cihazı. Bu teknoloji 24 bit kalitesinde mükemmel bir ses kalitesi anlamına geliyor.

H3

B&O ile ortak çalışma sonucu olan H3 kulaklığı kullanarak yüksek kalitede (32 bit) müzik dinleyebilirsiniz. Bu kulaklık diğer cihazlarda olduğu gibi sadece G5 ile değil, tüm LG cihazlar ile çalışabiliyor.

Cam Plus

Gelelim lansmanda üzerinde en çok durulan aksesuara. LG G5'in çıkarılabilir bataryası sayesinde telefonu DSLR'a dönüştürmek neredeyse mümkün. Cam Plus üzerinde bulunan zoom, hızlı çekim ve video kayıt tuşları sayesinde G5 ile değil de profesyonel bir makine ile fotoğraf çekiyor hissini tadabileceksiniz. G5'in bataryasını çıkarıp Cam Plus'ı taktığınızda telefonun pil kapasitesi 2800 mAh'den 4000 mAh'e yükseliyor.

LG G5 Tanıtımı Yapıldı, İşte Yeni Amiral Gemisinin Özellikleri

YORUMLAR