LG G5 SE Beklenenden Daha Düşük Özelliklere Sahip Olabilir

LG G5 SE Beklenenden Daha Düşük Özelliklere Sahip Olabilir

LG G5 SE hakkında birçok farklı iddia ortaya atıldı. Henüz resmi olarak duyurulmayan telefon için ortaya çıkan son iddia ise Snapdragon 652 kullanacağı, G5 göre daha düşük özelliklere sahip bir alt model olacağı yönünde.

LG G5, şubat ayında Barcelona’da düzenlenen bir konferansta duyurulmuştu. Şirketin yeni amiral gemisi G5, birçok üstün özelliğe de sahipti. LG G5 Tanıtımı Yapıldı, İşte Yeni Amiral Gemisinin Özellikleri başlıklı haberimizde de ayrıntılı olarak görebileceğiniz gibi; LG G5 Snapdragon 820 kullanan üst düzey bir telefon.

Daha öne ortaya çıkan haberlerde, LG G5 SE’in LG G5 ile benzer özelliklere sahip; ancak daha küçük ekranlı bir telefon olacağı yönünde bilgiler yer alıyordu. iPhone SE’in tekrar gündeme getirdiği küçük ekranlı telefon pazarından pay almak isteyen LG’nin böyle bir hamle yapacağı da söylenenler arasındaydı.

Bugün İngiltere’de bir markette görüntülenen LG markalı ve Quick Silver ismi verilen bir telefon kabı, yeni telefona dair bilgiler de içeriyordu. Telefon kabının kutusunda, Quick Silver’ın LG G5 ve LG G5 SE için uyumlu olduğu ibaresi görülebiliyordu. Böylece henüz duyurulmamış telefonun G5 ile aynı boyutlarda olacağı da bir şekilde doğrulanmış oldu.

Telefonun ekran boyutundan hareketle ve ortaya çıkan Snapdragon 652 işlemcisi haberiyle anlıyor ki; LG G5 SE, şirketin yeni orta segment telefonu olacak.  LG G5’ten daha düşük bir işlemci kapasitesine sahip olacağı düşünülen telefonun, daha düşük RAM ve daha düşük dahili bellek kullanması da ihtimaller arasında. 

LG G5'in Türkiye Satış Fiyatı Belli Oldu

LG G5'in Lite Versiyonu Ortaya Çıktı

LG G5'in Tamir Kolaylığı Rakiplerini Geçti

YORUMLAR