LG G5'in Tamir Kolaylığı Rakiplerini Geçti

LG G5'in Tamir Kolaylığı Rakiplerini Geçti

Firmanın son amiral gemisi LG G5’in tamirinin rakiplerine göre çok daha kolay olduğu ortaya çıktı. LG G5’in modüler yapısı telefonun tamirini deyim yerindeyse çocuk oyuncağı haline getiriyor.

Günümüz modern akıllı telefonların özellikleri geliştikçe tamiri de bir o kadar zorlaşıyor. Her yeni özellik telefonu daha da karmaşık yapıya sokuyor. LG G5 ise bu konuda ezber bozan bir yapıya sahip. Modern teknolojik cihazları tamir edilebilirliğine göre inceleyen iFixit sitesi LG G5’i parçalara ayırarak telefonun ne kadar kolay tamir edilebildiğini ortaya koydu. 

Yaptığı incelemede LG G5’in tamir kolaylığına 10 üzerinden 8 puan veren iFixit LG G5’in modüler yapısını, yapıştırıcı kullanılmamasını ve az sayıdaki vida bağlantısını övmüş. LG G5’in tek eksisi ise ekran panelinin kapalı bir yapıya sahip olması ve bir sorun yaşanırsa bu panelin tümden değiştirilmesi olarak belirtilmiş. 

LG G5 dışında diğer popüler telefonlarında tamir kolaylığını değerlendiren iFixit Samsung Galaxy S7’ye 10 üzerinde 3, iPhone 6s’e ise 10 üzerinden 7 puanı layık görmüş. 

LG G5'in Metal Değil Plastik Olduğu İddialarına LG'den Yanıt Geldi

LG G5'in Lite Versiyonu Ortaya Çıktı

YORUMLAR