LG G5'in Lite Versiyonu Ortaya Çıktı

LG G5'in Lite Versiyonu Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz ay düzenlenen MWC 2016'da görkemli bir şov ile son amiral gemisini tanıtan LG, cihazın kırpılmış bir versiyonunu TENAA'da onaylattı.

LG G5'in lansmanının üzerinden çok geçmemişken cihazın daha düşük özellikli bir versiyonu TENAA'da ortaya çıktı. LG G5 Lite adıyla ortaya çıkan bu telefon, tasarımsal olarak LG G5 ile aynı olup teknik özellikler bakımından da LG G5'in kırpılmış versiyonu gibi görünüyor. Yaklaşık 5-6 gün önce TENAA'dan onay aldığı görülen cihazın kod adı ise LG H848.

LG G5 Lite'daki en büyük değişiklik yonga setlerinde gerçekleşiyor. LG G5'de Snapdragon 820 bulunurken yeni telefonda daha düşük bütçeli Snapdragon 652'nin yer aldığı görünüyor. 4'er çekirdekli Cortex A57 ve Cortex A53'ü bünyesinde barındıran Snapdragon 652 ile telefon 1.8 Ghz hızına kadar çıkabiliyor. 3GB RAM, Adreno 510 grafik işlemci ve 5.3 inç QHD ekran ise telefonun amiral gemileriyle kafa tutmasını sağlayacak gibi duruyor. 2700 mAh batarya ve 32 GB depolama alanına sahip olacak olan telefon Android 6.0.1 ile gelecek.

LG G5 ile aynı kamerayı kullanacak olan telefon tıpkı LG G5 gibi yardımcı modüllere de destek veriyor olacak. LG H848 kod adına sahip olan telefonun ne zaman piyasaya çıkacağı ve ne kadarlık bir fiyat etiketine sahip olacağı ise henüz bilinmiyor.

Yeni LG G5 Reklamı Çıkış Tarihini 1 Nisan Olarak İşaret Ediyor

LG G5'in Türkiye Satış Fiyatı Belli Oldu


YORUMLAR