LG İlk Büyük Ekran OLED Televizyonu Satışa Sunuyor

LG İlk Büyük Ekran OLED Televizyonu Satışa Sunuyor

Teknoloji devi LG dünyanın ilk büyük ekran OLED televizyonunu Mart ayında satışa sunmayı planlıyor. Aslında OLED görüntü panelleri daha önceden Sony tarafından piyasaya sunulmuştu, fakat bu ekranlar LG'nin 55 inçlik büyük ekran boyutuyla karşılaştırıldığında gayet küçük kalmaktaydı. Sony'nin Playstation Vita ve 11 inçlik bir prototip monitörde kullandığı OLED teknolojisi böylelikle ilk olarak televizyonlara uyarlanıyor.

OLED televizyonlar standart LED ekranlara göre çok daha yüksek karşıtlık sunarak renk derinliğini arttırıyorlar. LED televizyonlarda en iyi ihtimalle 10.000:1 olan kontrast oranı OLED televizyonlarda 100.000.000:1'e çıkarak koyu renkler ve açık renkler arasındaki geçişleri keskinleştiriyor.

OLED televizyonlar ayrıca "ghosting" olarak adlandırılan hareketli görüntülerdeki bulanıklığı da ortadan kaldırıyorlar. Çok daha net ve yorucu olmayan bir seyir keyfi sunan bu paneller ince olan LED'lere göre çok daha da inceliyor. LG'nin 55 inçlik 55EM9700 adlı modeli sadece 4 mm kalınlığa sahip.

Teknolojik olarak en üst seviyedeki bu televizyonun 10.000 dolar civarında bir fiyata sahip olması bekleniyor. LG'nin televizyonla ilgili detaylı bilgileri CES 2013'te paylaşması bekleniyor.

CES 2013'te diğer teknoloji devleri bizlere neler sunacak?

YORUMLAR