LG K Serisi Gelişmiş Kamera Teknolojileriyle Geliyor

LG K Serisi Gelişmiş Kamera Teknolojileriyle Geliyor

LG, gelişmiş kamera teknolojileriyle donattığı yeni K serisi telefonlarını resmi olarak duyurdu. LG L serisinin yerini alan yeni telefonlar LG K10 ve LG K7 adlarını taşıyor ve LG telefonlarda ilk kez gördüğümüz parlak çakıl taşı tasarımıyla dikkat çekiyorlar.

6 – 9 Ocak 2016 tarihleri arasında Las Vegas’ta gerçekleşen Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) öncesi tanıtılan telefonlar arasında yer alan LG K10 ve K7, multimedya içeriği oluşturma ve görüntüleme odaklı modeller olarak karşımıza çıktı. İki telefonun da arka yüzünde 13 megapiksel, ön yüzünde 8 megapiksel kamera mevcut ve LG’ye göre bu segmentteki en gelişmiş kameraya sahip modeller. Kamera dışında iki telefonda da Gesture Shot ve Gesture Shot Interval adı verilen el hareketine göre hızlı fotoğraf çekme kolaylığı sunan özellik mevcut. Bunun dışında telefonların arka yüzeyi kullanıcının elinden kaymayacak şekilde özel bir malzemeden üretilmiş.

İki telefonun da teknik özelliklerine baktığımızda LG K10’un üst konumda olduğunu görüyoruz. 5.3 inç 720x1280 çözünürlük sunan ekrana sahip K10’un kalbinde 1.2GHz/1.3GHz hızda çalışan dört çekirdekli işlemci bulunuyor. K10’un 2GB RAM’li, 1.5GB RAM’li ve 1GB RAM’li olmak üzere üç modeli bulunuyor. Dahili depolama alanı da - 8GB/16GB – değişiklik gösteriyor. Aynı değişiklik kamerada da karşımıza çıkıyor. LTE modelde 8MP ön, 13MP arka ve 5MP ön, 13MP arka bulunurken, 3G modelde 8MP ön ve arka kamera bulunuyor. Neyse ki 2300 mAH’lik batarya tüm modeller için geçerli. 8.8mm inceliğinde olan telefonun renk seçenekleri arasında beyaz, altın ve çivit mavisi yer alıyor. Telefonun satış fiyatı ve global çıkış tarihini henüz bilmiyoruz.

Diğer model olan LG K7’de 480x854 çözünürlüklü 5 inç ekran bulunuyor. Bu modelde de bellek, işlemci, dahili depolama alanı sürüme göre farklılık gösteriyor. LTE sürümünde 1.1GHz dört çekirdekli işlemci bulunurken, 3G sürümde 1.3GHz dört çekirdekli işlemci yer alıyor. 16GB dahili depolama alanı sunan sürümde 1.5GB RAM, 8GB depolama alanı sunan sürümde 1GB RAM bulunuyor. 8MP arka, 5MP ön kameraya sahip telefonun batarya kapasitesi 2125 mAh. Telefonun LTE modelinde 8.9mm olan incelik 3G modelde 9.05mm’ye çıkıyor. K10 gibi bunun da fiyatı ve çıkış tarihi şu anda belirsiz.

Tüm CES 2016 Haberleri için Tıklayın

YORUMLAR