LG L Serisinin Yeni Üyesi Bello II, Bu Ay Piyasada Olacak

LG L Serisinin Yeni Üyesi Bello II, Bu Ay Piyasada Olacak

LG’nin orta segment akıllı telefon modeli L Bello geçtiğimiz sene piyasaya çıkmış ve büyük ilgi görmüştü. Güney Kore merkezli teknoloji devi, telefonun biraz daha geliştirilmiş sürümü LG Bello II ile karşımıza çıkıyor. Çift SIM kart kullanımını destekleyen yeni LG Bello bu ay satışa sunulacak.

LG’nin L serisi telefonlarına eklediği en son model olan LG Bello II’nin akıllı telefona fazla bütçe ayırmayanlara yönelik olduğunu söyleyebiliriz. Cihaz 5 inç büyüklüğünde 480 x 854 (FWVGA) çözünürlük sunan 196 piksel yoğunluğa sahip ekranla geliyor ki şu an piyasadaki birçok orta sınıf telefona baktığımızda en az 720p çözünürlüğü görüyoruz. Ekran olarak oldukça geride kalan cihaz 1.3 GHz hızda çalışan dört çekirdekli işlemciyle geliyor. Orta sınıf bir telefon için ideal diyebiliriz. Cihazın RAM’ine baktığımızda 1GB olduğunu görüyoruz. Günümüz çoğu orta seviye telefonda 1GB RAM’in üzerine çıkıldığından RAM konusunda da LG Bello II’nin geriden geldiğini netlikle söyleyebiliriz. Cihazın bize göre bir diğer eksik yanı da depolama kapasitesi. Cihaz 8GB dahili depolama alanına sahip ki bu alanın önemli bir bölümünü Android işletim sistemi işgal ediyor. Yani cihazı aldığınızda ilk yapacağınız iş önyüklü uygulamaları kaldırmak ve bir microSD kart satın almak. Cihazın kameraları orta segmente göre iyi. Arka yüzde 8 megapiksel, ön yüzde 5 megapiksel çözünürlüğünde kamera mevcut. Tabii ki LG’ye göre daha iyi çekimlere imza atacağınız bize göre oyuncak niteliiğinde iki kamera yazılımıyla birlikte geliyor. Son olarak cihazın 2540mAh’lik bataryası çıkartılabiliyor.

Kutusundan Android 5.1.1 Lollipop ile çıkan LG Bello II (Yeni çıkmasına rağmen eski Android sürümüyle önyüklü gelen cihazlar da var) günümüz standart tüm ağ teknolojilerini destekliyor. 155 gram ağırlığında olan cihazın renk seçenekleri arasında beyaz, titan ve altın bulunmakta. Bu ay herhangi bir zamanda piyasada olması beklenen yeni LG Bello’nun fiyatını bilmiyoruz lakin teknik özelliklerine bakarsak tahminen uygun fiyatlı olacağını söyleyebiliriz.

LG'nin Orta Seviye Canavarı G4 Beat, Bu Ay Türkiye'de Satışta

YORUMLAR