LG Mühendisi Ağzından 8K Çözünürlükte Bir iMac Geleceğini Kaçırdı

LG Mühendisi Ağzından 8K Çözünürlükte Bir iMac Geleceğini Kaçırdı

Geçenlerde teknoloji üzerine yapılan bir söyleşide, LG mühendisleri 8K görüntü kalitesine sahip bir iMac’in varlığından söz ettiler. O anda kimse dikkat etmedi ama sanırız dedikodu büyük.LG mühendisleri söyleşide kendi ürettikleri 98 inçlik 8K TV’den bahsederken, Apple’ın da aynı teknolojiyi kullanan bir 8K iMac için piyasaya hazırlandığını ağızlarından kaçırdılar.

Aslında Apple için retina display 5K ekranların üreticisi olan LG, elbette boş atıp dolu tutacak bir şirket değil. Ancak Apple’ın gelecek nesil iMac konfigürasyonu ile ilgili minik bir sırrı ağzından kaçırması da şaşırtıcı.

Elbette 7680x4320 çözünürlüğe sahip bir iMac gözümüzün pasını siler. Öte yandan cüzdanlarımızı da boşaltacağına kesin gözüyle bakabiliriz. Bu çözünürlüğü destekleyecek bir konfigürasyona ait bir GPU ve CPU’nun nasıl olabileceği ise tamamen hayal gücümüze kalmış gibi görünüyor.

Bu durum pek çok olasılığı da barındırıyor, bunlardan biri Apple’ın yeni tanıtacağı iMac’in fiyatının çok yüksek olabilir. Ayrıca bu çözünürlükte ortalama bir ekranın boyutları karşısında oturulacak kadar ergonomik olacak mı? Öte yandan konfigürasyonun da son derece yüksek olma ihtimali çok fazla. Görünen o ki, yeni iMac sürprizlerle dolu olabilir. 

5K Ekranlı Apple iMac 27 İnç Parçalarına Ayrıldı

Retina Ekranlı Apple iMac 27 İnç Fotoğrafları

5K Retina Ekranlı iMacTanıtım Videosu

YORUMLAR