LG Nexus ve Huawei Nexus'un Ön Sipariş Tarihi Belli Oldu!

LG Nexus ve Huawei Nexus'un Ön Sipariş Tarihi Belli Oldu!

Google'ın destekleriyle birlikte bu yıl Nexus cihazlarını Huawei ve LG markaları üretiyor. Uzun süredir Nexus’lar hakkında yapılan yoğun çalışmanın ardından telefonlara ait teknik bilgiler ve satış ayrıntıları ortaya çıktı.

Nexus ismini taşıyan Android cihazlar performans konusunda oldukça iyi olmak zorunda. Çünkü Nexus'lar Google'ın mobil işletim sistemi Android'i en iyi kullanan cihazları olarak biliniyor. Eski Nexus serilerinde en önemli isim LG olarak biliniyordu fakat artık Huawei'de bu telefonların üretiminden sorumlu. İş paylaşımına göre büyük ekranlı cihazları Huawei, normal ekrana sahip cihazları ise LG üretecek. Böylelikle iki farklı marka aynı anda Nexus'ları piyasaya sunacak.

29 Eylül tarihinde Google'ın düzenleyeceği bir etkinlikte LG Nexus ve Huawei Nexus'u tanıtması bekleniyor. 5.2 inç'lik ekranı ve 3 GB RAM'iyle ilk önce LG Nexus 5'in 2015 modeli daha sonra ise 5.5 inç ekranı ve parmak izi okuma özelliğiyle Huawei Nexus sahne alacak. Tanıtımdan sonra ise iki cihaza ait ön siparişler başlayacak. Yani cihaza piyasaya çıkmadan sahip olmak isteyenler parasını ödeyerek üretim aşamasından kendine cihaz ayıracak.

LG Nexus 5 ve Huawei Nexus'un ön sipariş tarihi ise 13 Ekim 2015 olarak ortaya çıktı. 13 Ekimde ön siparişler alınacak ve en geç 2 hafta sonra ise ön siparişlerin teslimi yapılacak. 

Nexus 5 Durdurulamıyor, AnTuTu Testinde Samsung Galaxy S6’ya Nal Toplattı

Nexus 5 (2015) Basın İçin Hazırlanmış Görüntüsüyle Huzurlarınızda 

YORUMLAR