LG'nin Güncellemeleri Daha Hızlı Yayınlanacak

LG yazılım güncellemesi

Güney Koreli telefon üreticisi LG Electronics, piyasaya sürdüğü telefon modelleri için daha hızlı yazılım güncellemeleri üretmek adına Yazılım Yükseltme Merkezi kurduğunu duyurdu.

Kore Cumhuriyeti’nin başkenti Seul’un güneyin yer alan Magok-dong bölgesinde geçtiğimiz günlerde yeni araştırma ve geliştirme kampüsü kuran LG, yeni teknolojilerini kampüste geliştireceğini açıklamıştı. Kampüsün tam olarak faaliyete geçmesinin ardından yatırımlarını arttıran teknoloji şirketi, kullanıcılarını sevindirecek bir açıklama yaptı. Şirket, kampüse kuracağı yeni Software Upgrade Center ya da Yazılım Yükseltme Merkezi ile akıllı telefonlarında yapacağı işletim sitemi güncellemelerini hızlandıracağını duyurdu.

LG, Yazılım Yükseltme Merkezi’nin sadece düzenli işletim sistemi güncellemeleri geliştirmeyeceğini, telefonların piyasaya sürülmesinin ardından donanımlar ve yazılımlar arasındaki kararlılığı ve uyumluluğu sürekli olarak test ederek, LG modellerindeki kullanıcı deneyimini daha üst seviyeye çıkaracağını belirtti.

Kurulan yeni merkezle birlikte dünyanın her noktasındaki LG kullanıcılarının yazılım güncellemelerini daha hızlı almasının sağlanacağını söyleyen şirket yetkilileri, merkezin ilk görevinin LG G6 için yayınlanacak olan Android 8.0 Oreo güncellemesini sıkıntısız şekilde çıkarmak olacağını kaydettiler.

Konu hakkında açıklama yapan LG Electronics’in CEO’su Jo Seong-jin, “Satış sonrası desteğinin müşteriler ile uyumlu hale getirilmesi,  LG’nin en önemli önceliğidir. İstikrarlı ve tutarlı güncellemeler, LG akıllı telefonların uzun ve güvenilir ömürlerinin olduğunu müşterilerimize gösterecektir.” dedi.

YORUMLAR