LG'nin Yeni Amiral Gemisi "Alpha" Kod Adıyla Geliyor

LG Alpha Yeni Amiral Gemisi

LG, 2019’da yeni nesil amiral gemisini akıllı telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yaptığı tutarlı sızıntılarla tanınan ve hatta bu alanda en güvenilir isimlerden birisi olan sızıntı uzmanı Evan Blass, Twitter’dan yaptığı paylaşımında, LG’nin yeni amiral gemisinin kod adının Alpha olduğunu açıkladı. Blass tweet’inde ayrıca, Samsung’un 2019’da piyasaya sunması beklenen akıllı telefonu Galaxy S10’un Beyond kod adlı en yüksek modeline de atıfta bulundu.

LG’nin yeni amiral gemisinin kod adını sızdıran Blass, bunun dışında cihazla ilgili başka bir bilgi vermedi. Bu da demek oluyor ki, "Alpha" kod adlı bu cihazın nasıl bir tasarıma sahip olacağını, hangi özelliklerle ve hangi fiyatla geleceğini şimdilik bilemiyoruz.

LG’nin şimdiye kadar her yıl iki yeni amiral gemisi akıllı telefonu piyasaya sürdüğünü biliyoruz. 2018’de de şirketin bu geleneğine bağlı kalınarak LG G7 ve LG V40 adlı iki yeni akıllı telefon modeli piyasaya sürülmüştü.

Ancak buna rağmen LG’nin 2018 yılının başlarında yaptığı bir duyuruyu hatırlayacak olursak, şirketin ileriye doğru atılımında artık her yıl yeni bir akıllı telefon piyasaya sürmenin gerekli olmayabileceği belirtilmişti. Dolayısıyla LG, 2019’da yalnızca "Alpha" kod adlı akıllı telefonunu tanıtabilir ya da şirket geleneklerini devam ettirerek iki yeni akıllı telefon tanıtabilir.

LG’nin ve diğer birçok akıllı telefon üreticisinin yeni amiral gemileri hakkındaki planlarını, yaklaşmakta olan CES ve MWC fuarları sayesinde kısa süre sonra hep birlikte öğrenmiş olacağız.