LG Optimus G2'nin Adı, LG G2 Olarak Değiştirildi

LG Optimus G2'nin Adı, LG G2 Olarak Değiştirildi

LG'nin diğer akıllı telefon üreticileri ile olan mücadelesinde giderek daha öne çıkmaya başladığı ve son cihazları ile kullanıcıların kalbini çalmayı başardığı aşikar. Özellikle Optimus G ve Optimus G Pro cihazları ile Nexus 4'ün yakaladığı başarı henüz Samsung ya da HTC'ye rakip olacak durumda değilse de yavaş yavaş her LG amiral gemisi cihaz da teknoloji meraklılarında heyecan uyandırmaya başladı.

Dün LG tarafından teknoloji bloglarına gönderilen basın açıklaması ise ufak bir değişikliğe işaret ediyor. LG Optimus G2 olarak tanıtılması ve piyasaya sürülmesi beklenen yeni cihazın adından Optimus kelimesinin düşürüldüğü ve direkt olarak LG G2 olarak tanıtılacağı bildiriliyor. Cihaz 7 Ağustos'ta New York'ta tanıtılacak ve 4:3 ekran orantısına sahip olan Optimus Vu modeli de yine aynı gün tanıtılacak.

Optimus adının kaldırılmasının arkasında daha alt LG modellerinde de kullanılmasının payı olduğu düşünülüyor ve bu kötü intibanın geride bırakılması için doğru bir adım olarak görünüyor. Şirket CEO'sunun yaptığı açıklamada ise G serisinin daha önceki kalitesini devam ettireceği ve mükemmelliğini koruyacağı belirtiliyor.

Samsung'un 1 TB'lık SSD modelini gördünüz mü?

YORUMLAR