LG, Samsung'u Espri Malzemesi Yaptı

LG, Samsung'u Espri Malzemesi Yaptı

Samsung yeni amiral gemisi olacak olan Galaxy Note 5'i Avrupa'da satışa sunmayacağı açıkladıktan sonra hem bir çok müşterisinden hem de Samsung severler tarafından tepki görmeye başlamıştı fakat işin daha da kötüsü Samsung'un en büyük rakiplerinden bir tanesi olan LG'de bu haberi kullanarak hem kendi reklamını yaptı hem de Samsung ile az da olsa alay etti.

Samsung'un hata olarak görülen bu kararını avantaja çevirmek isteyen LG, resmi olarak yaptığı paylaşımlarda alaycı bir dille Avrupa'daki müşterilerine seslenerek, biz siz bunu asla yapmazdık mesajını verdi.

Yukarıda gördüğünüz üzere LG yaptığı paylaşımda Note kelimesinin üstünü vurgulayarak, eğer ajandasına Note alan kişiler varsa çok üzgünüz. Biz size asla böyle bir şey yapmazdık diyerek Samsung'u a güzel ve akıllı bir gönderme yaptı ve bir çok kullanıcıya da güldürmeyi başardı.

LG yapmış olduğu bu paylaşımlarda kendi amiral gemisi G4'ü etiketleyerek, cihazın satışlarını Avrupa'da arttırmayı hedefliyor. Rakibinden gelen bu hamleyi çok iyi değerlendire LG, hem ayarında hem de çok zekice bir reklamla vitrine çıktı. Bakalım bu reklam kampanyası Avrupa'daki LG G4 satışlarına etki edecek mi?

Sizde Samsung Galaxy Note 5 ve LG G4 hakkındaki görüşlerinizi yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Galaxy Note 5 ve S6 Edge Plus Türkiye Satış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu

YORUMLAR