LG Samsung'u Ters Köşeden Vurdu

LG'nin Samsung'a karşı yürüttüğü reklam kampanyası New York Times Meydanı'nda gerçekleşti ve bu saldırgan ve kopyacı tutum bazı kullanıcıları rahatsız etti.

LG Samsung'u Ters Köşeden Vurdu

Samsung'un özellikle Apple'a karşı düzenlediği sert reklam kampanyalarını hepimiz biliyoruz. Özellikle Apple reklamlarının bir nevi parodisini gerçekleştiren veya Apple ürünleri tercih edenleri kendi reklamlarında malzeme haline getiren Samsung'un başına bu kez aynısı geldi ve LG tarafından beklenmedik şekilde vuruldu.

New York'taki Times Meydanı'nda Samsung Galaxy S4 için hazırlanan ve "Be Ready 4 Next Galaxy" (Yeni Galaxy için hazır olun) yazılı reklam tabelasının üzerindeki alanı kiralayan LG, beklenmedik bir reklam tabelası yerleştirdi. LG'nin tabelasının üzerinde ise "LG Optimus G is here 4 you now!" (LG Optimus G sizin için şimdi burada) yazıyor ve hem Galaxy S4 tabelasının üzerine yerleştirilmiş durumda hem de daha büyük bir alanı kaplıyor.

Samsung Galaxy S4 çıkmadan Optimus G'yi alelacele çıkaran LG'nin, reklamlarda da benzer bir saldırı konumu alması bazıları tarafından elbette hoş karşılanmadı. Samsung ile benzer tipte bir reklamın hazırlanmış olması LG'nin Samsung'u taklit ederek bir yerlere gelme arayışında olduğu fikrini uyandırmış durumda.

Galaxy S3'ün yakaladığı başarının ardından iPhone'un bir kopyası olmamasının büyük etkisi olduğu dikkate alındığında, Galaxy serisini andıran LG Optimus G'nin Samsung'a ne kadar rakip olabileceğini ise ilerleyen günlerde yaşayarak göreceğiz.

Samsung Galaxy S4 lansmanı canlı yayınımızı kaçırmayın!

YORUMLAR