LG Tab Book: Android Tablet ve PC Bir Arada

LG Tab Book: Android Tablet ve PC Bir Arada

LG, tablet ve dizüstü bilgisayar deneyimini bir arada sunan yeni Android hibrit cihazını resmi olarak duyurdu. LG Tab Book, ilk olarak Kore’de satışa sunulacak.

Güney Koreli dev şirket, bu yılın başlarında CES Fuarı’nda görücüye çıkardığı Windows işletim sistemi üzerinde çalışan hibrit cihazı Tab Book 2'ye oldukça benzeyen, Android işletim sistemli LG Tab Book’u bugün Kore’de tanıttı. Tablet ve bilgisayarı bir arada isteyen kullanıcılara yönelik bir cihaz olan Tab Book’un teknik özellikleri açıklansa da fiyatı ve global olarak satışa sunulacağı tarih belli değil.

11TA740-GA50K11 kod adı ile karşımıza çıkan LG Tab Book, 1920 x 1080 çözünürlüklü 10 nokta dokunmatik IPS ekran üzerinde çalışıyor. Android 4.2.2 işletim sistemi ile gelen tablet PC, gücünü 4.nesil Core i5 4200U işlemci (İşlemci 2.6GHz hızında çalışıyor.), 4GB RAM ve 128GB SSD’den alıyor. Dahili Intel HD 4400 ekran kartı bulunan cihazda 2 adet USB 3.0 portu ve standart HDMI portu bulunuyor. Micro SD kart desteği de bulunan cihaz 16.7 mm inceliğinde, 1.05 kg ağırlığında. Cihazın batarya kapasitesi hakkında bir bilgi yok.

Ekranın parlaklığını düşüren okuma modu seçeğeni de sunan LG Tab Book, sadece kar beyazı renk seçeneği ile satışa sunulacak.

Google ve Motorola Shamu Kodlu Yeni Nexus Üzerinde Çalışıyor

YORUMLAR