LG V10 İkinci Ekranı ve 2 adet Ön Kamerasıyla Tanıtıldı, Cihaz Türkiye'ye de Gelecek

LG V10 İkinci Ekranı ve 2 adet Ön Kamerasıyla Tanıtıldı, Cihaz Türkiye'ye de Gelecek

Kasım ayında Güney Kore ve ABD’de satışlarına başlanacak olan çift ekranlı ve dayanıklı çelik gövdesiyle LG V10 tanıtıldı.

LG V10’un çift ekrana sahip olacağını daha önce yazmıştık. 1 Ekim’de tanıtılacağı konuşulan LG V10 dakik davrandı ve tanıtım yapıldı. LG V10’un ikincil ekranı cihazın ana ekranın üzerinde yer alıyor. Ana ekran kapalıyken bu ekran cihazla ilgili bilgileri ve hava durumu, saat ya da kullanıcının atayacağı uygulamaların bildirimlerini gösterebiliyor. İkinci ekran ana ekranda film ya da video izlerken de çalışıyor, böylece telefon aramalarını ya da iletileri buradan takip edebiliyorsunuz.

Yukarıdaki resimde de görüleceği gibi LG V10 çift ön kameraya sahip. 120 derecelik 5MP çözünürlüklü çift ön kamera, yanlara kaydırma zorunluluğunu ortadan kaldırarak geniş açılı fotoğraflar çekebilmenize olanak veriyor. LG V10'un ön bölümümünde, ikinci ekranın hemen yanına yerleşmiş olan bu iki kameranın çektiği görüntüler özel bir yazılımla birleştiriliyor. 16:9 formatında HD, Full HD ve 4K Ultra video kaydı gerçekleştiren LG V10 aynı zamanda (21: 9) boy oranınında sinematik video kaydetme özelliğine de sahip. LG V10 video kaydı esnasında kaliteli bir ses kaydına ulaşmak için rüzgar gürültüsünü önleyen bir filtre de kullanıyor.

LG V10’un kaportasının altında ne var

LG V10 ekranı oldukça büyük, cihaz 5.7 inç büyüklüğünde Gorilla Glass 4 kaplı Quad HD çözünürlük sunuyor. LG V10 dayanıklılığıyla da dikkat çekiyor. Dura Guard adlı bir malzemeyle kaplı olarak arka bölüm ve metal yan çerçeveler cihazı son derece korunaklı bir hale getiriyor. Android 5.1.1 Lollipop kullanacak olan LG V10,  64 bit altı çekirdekli Snapdragon 808, Adreno 418 GPU kullanıyor. 4GB LPDDR3 RAM ile desteklenen LG V10 2TB’a kadar microSD desteği verebiliyor. Çıkarılabilir 3.000mAh batarya taşıyan LG V10 çok ince bir cihaz değil, 8.8 mm kalınlığında ve 192 gram ağırlığında. LG V10 siyah, beyaz, bej, okyanus mavisi ve opal mavi renk seçenekleri ile raflarda yerine alacak.

LG V10 Kameraları ve özellikleri

f/1.8 diyafram açıklığına sahip OIS 2.0 özellikli 16MP arka kamera çift LED flaş, lazar otofokus sensörü taşıyor. Çift lensli 5MP ön kamera 80 ve 120 derecelik fotoğraflar çekmemize olanak veriyor.

LG V10 ne zaman çıkacak, kaç para olacak?

LG V10’un kesin fiyatı ve çıkış tarihi henüz açıklanmadı. Kasım ayının ortalarına doğru çıkacağı konuşuluyor. LG V10 Asya, Latin Amerika, Avrupa, Orta Doğu, Çin ve Amerika’da satılacak. Yani LG V10’u Türkiye’de de görebileceğiz.

LG V10'un İkincil Ekranının Görüntüleri Sızdırıldı

YORUMLAR