LG V30'un Fiyatı Beklenenden Yüksek Olabilir

LG V30'un Fiyatı Beklenenden Yüksek Olabilir

LG'nin üst seviye akıllı telefon modeli olan LG V30, henüz çıkış yapmadı ancak çıkan bazı haberlere göre fiyat konusunda LG şirketi kullanıcıları üzebilir. Fiyat konusunda, rakibi olan Samsung Galaxy Note 8'den ucuz olacağı bilinen cihazın fiyatının 840 dolar olacağı iddia ediliyor.

LG, V30 lansmanında telefonun fiyatını açıklamadı. Ancak, Güney Koreli yayın sitesi olan Korea Herald'dan gelen yeni bir rapor, LG V30 fiyatını ortaya koyuyor. Standart 64GB depolama alanına sahip olan modelin Güney Kore'de 949.300 KRW (840 dolar) fiyat etiketine sahip olacağı söyleniyor. Öte yandan, Galaxy Note 8 fiyatı ise 1.094.500 KRW (950 dolar) olarak belirlenmişti. Yani bu rapora göre LG V30, Note 8'den ucuz olacak ama beklenilen pazar fiyatının da üstünde yer alacak.

LG şirketinin V30'un fiyatını yüksek tutmasında iki temel neden bulunuyor. Bunlardan ilki, en yeni parçaların ve üst düzey ses bileşenlerinin maliyeti. İkinci sebep ise, akıllı telefon pazarında bir ilk olan P-OLED ekran kullanılması. Her ne kadar tasarım ve performans anlamında güçlü bir telefon olsa da, LG V30'un bu fiyatı hak etmediği düşünülüyor.

LG Mobile CEO'su Juno Cho, "İki güçlü rakip (Apple ve Samsung) nedeniyle, pazarda kar elde etmek kolay değil" dedi. Ayrıca Juno, "Akıllı telefon performansımız yıllık bazda üç ayda bir iyileşiyor ancak, yine de ne zaman tekrar kara geçeceğimizi söylemek zor." sözlerini sarf etti.

LG V30 UX ile Gelen Yenilikler

LG Q6 Ön İnceleme

YORUMLAR