LG, V30'un Kamerası Düşük Işıkta Bile Çok Kaliteli Olacak

LG, V30'un Kamerası Düşük Işıkta Bile Çok Kaliteli Olacak

LG'nin yakında piyasaya sunmaya hazırlandığı ve yüksek özelliklere sahip olan akıllı telefonu LG V30 ile ilgili her geçen gün yeni bilgiler yayınlamaya devam ediyor. Şimdi de LG, V30'un kamera sistemiyle ilgili bazı açıklamalarda bulunuldu.

LG G6 modelinde daha önce gördüğümüz gibi V30 da çift kamera düzenine sahip olacak. Bu çift kameradan ana kamera f/1.6 lens'e sahip olacak. Bu sayede normal f/1.8 lensli kameralara göre %25 daha fazla ışığın geçişine izin verecek. Bu da düşük ışıklı ortamlarda ve gece çekimlerinde %25 daha belirgin fotoğraflar ve videolar elde edilebileceği anlamına geliyor. Ayrıca LG V30 ilk f/1.6 lens açıklığına sahip olan akıllı telefon olma ünvanını da elde etmiş oluyor. Lens açıklıkları ile ilgili kıyaslama için örnek vermek gerekirse Samsung Galaxy S8'de bu değer f/1.7 iken iPhone 7'de f/1.8 şeklinde.

LG diğer kameranın ise geniş açılı fotoğraflar ve videolar için kullanılacağını belirtti. Bu kameranın da kenar bozuklukları gibi durumları geçen seneki LG V20'ye göre %20 oranında azaltacağı söyleniyor. Hem de tüm bu kabiliyetlere sahip olan LG V30'un kamera modülü bir önceki model olan LG V20'nin kamera modülünden daha az bir alan kaplıyor. V30'un daha birçok detayını 1-6 Eylül 2017 tarihleri arasında Berlin'de düzenlenecek olan IFA tüketici elektroniği fuarında görebiliriz.

LG V30 Özellikleri Sızdırıldı

LG V30'un Görüntüleri El Altından Sızdırıldı ve Hemen Kaldırıldı

YORUMLAR